Skip to content

Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un navštívil potravinársky závod Songdowon

Pchjongjang, 26. júla čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un, spoločne so súdružkou Ri Sol Ču, poskytol pokyny pre Songdowonský potravinársky závod.

Po tom, ako si vypočul výklad v miestnosti venovanej histórii závodu, si v továrni prezrel rôzne druhy výrobných procesov a dozvedel sa do detailov informácie o technických zariadeniach a výrobe.

Sledujúc rôzne druhy potravín, ktoré v radoch vychádzali zo strojov, s veľkým uznaním konštatoval, že továreň tvrdo pracuje na modernizácii výrobných procesov a zlepšovaní kvality výrobkov, a preto každoročne nadmieru plní svoj plán pri masovej výrobe produktov, ktoré ľud požaduje a veľmi obľubuje.

Pri prezeraní všetkých druhov potravín vyrábaných v továrni povedal, že v poslednej dobe sa v oblasti potravinárskeho priemyslu výrazne zlepšila úroveň balenia výrobkov a ich dizajnu, a dodal, že druhy potravín, ktoré sa vyrábajú v tomto závode, sú bohaté na rozmanitosť a ich obaly sú pestré a na veľmi vysokej úrovni.

Povedal, že je veľmi dobre, že výrobky závodu sú dodávané do celej krajiny vrátane provincií a boli ocenené ako produkty, ktoré sú rovnako kvalitné ako produkty ústredných potravinárskych závodov, pričom vyzval k aktívnej súťaži medzi potravinárskymi závodmi za účelom dosiahnutia prudkého nárastu produkcie a dosiahnutiu ešte väčších úspechov vďaka úsiliu, pri ktorom sa ľudia učia jeden od druhého a socialisticky súťažia medzi sebou.

Zdôrazňujúc potrebu zabezpečiť prísnu a správnu kontrolu kvality a kontrolu skladovania potravín v súlade so zvyšujúcim sa počtom druhov výrobkov, povedal, že je potrebné predovšetkým posilniť systém inšpekcií, aby sa dôkladne zaručila kvalita a hygienická bezpečnosť potravín a liekov, ktoré majú priamy vplyv na zdravie a život ľudí a vyzval na zlepšenie a modernizáciu metód a prostriedkov kontroly.

Konštatoval, že továreň by mala pokračovať v modernizácii pre dokonalejšie uvádzanie všetkých výrobných procesov na automatizovanú, bezobslužnú a sterilnú bázu, držiac vysoko prápor sebadôvery a spoliehania sa na svoju vlastnú technickú silu, materiály a zariadenia a tým premeniť sa na výrobnú základňu čučchejského typu, ktorá je prevádzkovaný s lokálne dostupnými surovinami, a zdôraznil potrebu stanoviť správny dlhodobý cieľ a vyvinúť silné úsilie na jeho dosiahnutie.

Povedal, že vedecko-technický vzdelávací priestor by mal byť efektívne prevádzkovaný tak, aby vybavil zamestnancov novými vedomosťami a pracovnými poznatkami, aby sa podieľali na technickej inovácii výrobných procesov a modernizácii zariadení a aby dosiahli, že nové myšlienky technických inovácií a originálnych nápadov sa premenia na reálne produkty.

Vážený súdruh najvyšší vodca sa odfotografoval s funkcionármi a zamestnancami továrne po tom, ako vyjadril svoje očakávania a presvedčenie, že budú správne riadiť výrobu a vyrábať kvalitnejšie potraviny, a tým plne preukazovať česť byť závodom, ktorý ľudia milujú, a závodom, ktorý im slúži.

Pri návšteve závodu ho doprevádzali súdruhovia Hang Kwang Sang a Čo Jong Won, vedúci predstavitelia Ústredného výboru Kórejskej strany práce.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp