Skip to content

Stretnutie vojnovej veteránky s funkcionárkami zväzu žien

24. júla čučche 107 (2018) (KCNA) – Funkcionárky a členky Kórejského socialistického zväzu žien (ďalej len KSZŽ) sa v utorok stretli s vojnovou veteránkou v Sále žien pri príležitosti 65. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej oslobodeneckej vojne.

Prítomná bola predsedníčka ÚV KSSŽ súdružka Čang Čchun Sil, príslušné funkcionárky, predstaviteľky a členky zväzu.

Na stretnutí vystúpila hrdinka práce, súdružka Čon Ku Gang, prednášajúca v múzeu Víťaznej vlasteneckej oslobodeneckej vojny.

Hovorila o vojnových časoch, keď dosahovali víťazstvá na bojiskách pod vedením veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena.

Poznamenala, že pokiaľ predtým žila v žiali a trýzni ako členka národa bez štátnej príslušnosti, tak po oslobodení krajiny sa stala študentkou pod láskyplnou starostlivosťou veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena. Dodala, že potom išla na vojenskú frontu a bojovala ako lekárka za obranu milovanej vlasti.

Vždyvíťazná história a tradície vytvorené veľkým vodcom súdruhom Kim Ir Senom a veľkým vodcom súdruhom Kim Čong Ilom, naďalej pokračujú, pokiaľ je kórejská revolúcia riadená váženým najvyšším vodcom súdruhom Kim Čong Unom, ďalším slávnym veliteľom, povedala.

Požiadala všetky predstaviteľky členky zväzu žien, aby plne preukázali vytrvalosť hrdinských kórejských žien v úsilí o realizáciu rozhodnutia aprílového plenárneho zasadnutia Ústredného výboru Kórejskej strany práce.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp