Skip to content

Zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti navštívil KLDR

Pchjongjang, 12. července čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Kim Jong Nam, člen prezídia Politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR, se setkal a jednal s Markem Andrewem Lowcockem, zástupcem generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti, a jeho doprovodem, který ho ve středu 11. července navštívil v Sále shromáždění Mansude.

 

 

Ministr veřejného zdraví KLDR soudruh Čang Čun Sang jednal s Markem Andrewem Lowcockem a jeho doprovodem ve středu 11. července při návštěvě v Lidovém paláci kultury.

Mark Andrew Lowcock se svým doprovodem navštívil Pchjongjangskou továrnu dětských potravin. Hosté si prohlédli různé části továrny, kde se vyrábějí potraviny vhodné pro růst dětí. Také navštívili Věž myšlenky čučche, Korejské rehabilitační centrum pro děti se zdravotním postižením a projekty pomoci v krajích Unrjul a Sinčchon v provincii Jižní Hwanghe.

Mark Andrew Lowcock, zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti, se svým doprovodem odletěl ve čtvrtek 12. července.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp