Skip to content

Soudruh Kim Čong Un zkontroloval jednotku 1524 Korejské lidové armády

 

Pchjongjang, 30. června čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a nejvyšší velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády, zkontroloval jednotku 1524 Korejské lidové armády (KLA).

Doprovázeli ho soudruzi Hwang Pjong So, Han Kwang Sang a Čo Jong Won, vysocí funkcionáři Ústředního výboru Korejské strany práce, a soudruh Kim Čchang Son, ředitel oddělení Komise pro státní záležitosti.

Poté, co vážený soudruh nejvyšší vůdce obdržel zprávu, prohlédl si vzdělávací sál, kasárna, umývárny, sklad sóji, skleník a další části jednotky, doprovázen jejími velícími důstojníky, aby se postaral o život vojáků, jako by to udělali jejich vlastní rodiče. Ve vzdělávací místnosti se detailně seznámil se vzděláváním vojáků jednotky a zdůraznil potřebu zintenzívnit politické a ideologické vzdělání a výchovu ve víře v souladu se specifickým charakterem povinnosti jednotky, která stojí na základně pro obranu socialistické vlasti, za účelem spolehlivého ubránění nedobytné pevnosti a vykonávání vojenské služby s pevným třídním uvědoměním.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se seznámil s pěstováním sojových bobů během prohlídky jejich skladu a řekl důstojníkům, aby zvýšili výnosy sóji na čongbo (přibližně hektar, pozn. překl.) tím, že aktivně uplatní úspěchy a zkušenosti pokročilých jednotek. Dodal, že je třeba věnovat velkou pozornost poskytnutí dobrého vybavení pro zpracování soji bojovým jednotkám v odlehlých oblastech, jako je tato, aby sloužící mužstvo mohlo konzumovat různé sojové pokrmy.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce při prohlídce skleníku zdůraznil, že je nutné, aby jednotka pěstovala a vysadila kolem kasáren vysoce výnosné plodiny a zeleninu dobrých druhů, vyšlechtěné Farmou 1116 jednotky 810 Korejské lidové armády, aby z nich mohla mít užitek.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce byl spokojen se skutečností, že jednotka vyřešila problematiku paliva na vaření metanovým plynem a zlepšila stravu sloužícího mužstva dobrým základem proviantních zásob, a znovu zdůraznil potřebu posunout vpřed práci na zajištění takových životních podmínek, aby se vojáci mohli věnovat vojenské službě bez jakýchkoliv obtíží. Vyjádřil očekávání a přesvědčení, že mužstvo jednotky s radostí splní své poslání a úlohu frontových vojáků, kteří ochraňují bránu socialistické vlasti s rudými puškami revoluce v rukou, a nechal se s nimi vyfotografovat.

Všichni vojáci jednotky naleznou své pravé místo v oddanosti k prosperitě vlasti a štěstí lidu, a prokáží se železnou vůlí neskonalou lásku a víru nepotlačitelného nadšení k porážce nepřátel a obraně socialistické vlasti.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp