Skip to content

Soudruh Kim Čong Un odletěl do Singapuru na jednání s prezidentem USA

 

Pchjongjang, 11. června čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a nejvyšší velitel Korejské lidové armády, odletěl dopoledne 10. června čínským speciálním letadlem z Pchjongjangu, aby navštívil Republiku Singapur, kde bude probíhat summit a rozhovory mezi KLDR a USA.

Historicky první setkání na nejvyšší úrovni a jednání mezi váženým nejvyšším nejvyšším vůdcem soudruhem Kim Čong Unem a prezidentem Spojených států amerických Donaldem J. Trumpem se budou konat dopoledne 12. června.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce je doprovázen soudruhy Kim Jong Čcholem a Ri Su Jongem, členy Politického byra a místopředsedy Ústředního výboru Korejské strany práce; soudruhem Ri Jong Ho, členem Politického byra ÚV KSP a ministrem zahraničí; soudruhem No Kwang Čcholem, náhradníkem Politického byra ÚV KSP a ministrem lidových ozbrojených sil; soudružkou Kim Jo Čong, náhradnicí Politického byra a první zástupkyní vedoucího oddělení ÚV KSP; soudružkou Čche Son Hui, náměstkyní ministra zahraničních věcí, a členy ÚV KSP a Komise pro státní záležitosti KLDR.

Slavnostní obřad odletu váženého soudruha nejvyššího vůdce se konal na mezinárodním letišti města Pchjongjangu.

 

 

Odlet váženého soudruha nejvyššího vůdce na historickou zahraniční cestu sledovali soudruzi Kim Jong Nam, Čche Rjong He a Pak Pong Ču, členové předsednictva Politického byra ÚV KSP, a soudruzi Jang Hjong Sop, Ri Mjong Su, Kim Su Gil, Ri Jong Gil, Pak Kwang Ho, Kim Pchjong He, An Čong Su, Pak Tche Song, Čche Pu Il, Ro Tu Čchol, Čche Hwi a Pak Tche Dok, členové a náhradníci Politického byra ÚV KSP.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se pozdravil s předními kádry strany a vlády a nastoupil do čínského letadla.

Vedoucí představitelé strany a vlády upřímně přáli váženému soudruhu nejvyššímu vůdci skvělé úspěchy na prvním summitu a jednáních mezi KLDR a USA a jeho bezpečný návrat.

Rozsáhlé a hluboké názory na otázku založení nových vztahů KLDR a USA, otázku budování trvalého a trvanlivého mírového mechanismu na Korejském poloostrově, otázku uskutečnění denuklearizace Korejského poloostrova a další otázky společného zájmu, jak to vyžaduje měnící se doba, budou vyměňovány v rámci rozhovorů KLDR – USA na nejvyšší úrovni, pořádaných v centru velké pozornosti a očekávání celého světa poprvé v dějinách.

 

 

Soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády, přiletěl odpoledne 10. června do Republiky Singapur.

Váženého soudruha nejvyššího vůdce na mezinárodním letišti v Changi přivítal ministr zahraničí Republiky Singapur Vivian Balakrishnan, ministr školství Ong Ye Kung, stálý tajemník ministerstva zahraničních věcí Chee Wee Kiong a generální ředitel ministerstva zahraničních věcí pro severovýchodní Asii Eric Teo.

Čínské letadlo s váženým soudruhem nejvyšším vůdcem přistálo na mezinárodním letišti v Changi v 15.00 místního času.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vystoupil z letadla, srdečně se pozdravil s vedoucími představiteli vlády Singapuru, kteří ho přišli pozdravit, a zamířil s nimi do hotelu St. Regis, místu svého ubytování.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp