Skip to content

Soudruh Kim Čong Un navštívil rybí restauraci Tedonggang

 

Pchjongjang, 9. června čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un společně se svou ženou soudružkou Ri Sol Ču navštívil nově postavenou Pchjongjangskou rybí restauraci Tedonggang.

Restaurace s nejlepšími podmínkami pro výkon služby je vybavena krytými nádržemi pro různé druhy sladkovodních a mořských ryb, různými jídelnami a pulty pro prodej zpracovaných výrobků z ryb, aby na místě zajistila řadu vysoce kvalitních ryb v souladu s chutí a přáním našeho lidu.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce ocenil vzhled a konstrukci restaurace při zkoumání údajů z příslušného sektoru a uvedl, že restaurace vypadá velmi nádherně a jedinečně a nazval ji “Pchjongjangskou rybí restaurací Tedonggang”. Prohlédl si různé části restaurace, jejichž interiér a exteriér jsou postaveny jedinečným, nádherným a půvabným způsobem, a vyjádřil velkou spokojenost nad skutečností, že vojáci-stavitelé vykonali další dobrý skutek pro lid, a byl rád, že se objevilo ještě jedno centrum služeb pro lid představující Pchjongjang, jako je restaurace Okrju.

Zkontroloval vysoce kvalitní ryby včetně jesetera, kapra, lososa, duhového pstruha, plavající ve vnitřních nádržích, a pulty pro prodej zpracovaných potravin, které byly postaveny tak, aby vyhovovaly funkci restaurace, a řekl, že náš lid bude potěšen, když mu budou po celý rok podávány vařené a zpracované, chutné, výživné, čerstvé mořské plody.

Prošel si různé jídelny, jako jsou lidové jídelny, rodinné jídelny a jídelny sloužící tradičním pokrmům, a poukázal na to, že restaurace by měla zajistit, aby naši pracující mohli chodit na večeři s celou rodinou a zakusit pokrmy z různých zemí, a také by měla zahraničním hostům.

Zdůraznil, že je třeba, aby restaurace věnovala zvláštní pozornost zvyšování kvality rybích pokrmů a pečlivě organizovala své služby tak, aby zákazníci nepocítili sebemenší nepříjemnosti.

Vyzval k úsilí zajistit lidu lepší a šťastnější život a stanovil konkrétní úkoly pro řízení a služební činnost restaurace.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poskytl pokyny pro otevření restaurace a prohlásil, že náš lid bude potěšen, že se na vynikajícím místě na břehu řeky Tedong objevilo další centrum veřejných služeb.

Doprovázel ho soudruh Ri Su Jong, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, a soudruh Han Kwang Sang, soudruh Ri Pjong Čchol, soudružka Kim Jo Čong, soudruh Kim Jong Su a soudruh Čo Jong Won, vedoucí představitelé ÚV KSP.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp