Skip to content

Súdruh Pak Pong Ču skontroloval priebeh prác v rôznych oblastiach Pchjongjangu

Pchjongjang, 2. júna čučche 107 (2018) (KCNA) – Premiér KĽDR súdruh Pak Pong Ču, člen predsedníctva politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce a podpredseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR, prehliadol rôzne hospodárske jednotky hlavného mesta Pchjongjang.

Navštívil Kombinovanú ovocnú farmu Tedonggang, poľnohospodárske družstvo Namsa v obvode Rangnang, továreň na výrobu materiálu a zariadení pre ochranu lesa, ktorá je vo výstavbe pod vedením Ministerstva pôdohospodárstva a ochrany životného prostredia a stavbu továrne na výrobu esenciálneho oleja v Pchjongjangu.

Na kombinovanej ovocnej farme premiér povzbudil jej funkcionárov a pracovníkov v ich intenzívnej kampani na implementáciu a obranu myšlienky a politiky strany, ktorá je verná veľkému vodcovi súdruhovi Kim Čong Ilovi a ľudovej politike váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una.

Na poradnej schôdzi v teréne boli prijaté opatrenia na dosiahnutie prelomu v rozvoji pestovania ovocia a na správne riadenie hospodárenia farmy.

Počas návštevy poľnohospodárskeho družstva a závodov vo výstavbe zdôraznil potrebu, aby pracovníci v poľnohospodárstve aktívne zaviedli vysoko výnosné poľnohospodárske metódy a vyzval k zlepšeniu kvality a rýchlosti výstavby zariadení na základe hesla – zodpovednosť na tisíc rokov a záruka na desaťtisíc rokov.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp