Skip to content

Červený kříž KLDR žádá navrácení unesených občanek

Pchjongjang, 19. května čučche 107 (2018) (KCNA) – Mluvčí Ústředního výboru Červeného kříže KLDR v sobotu odpověděl na otázku vznesenou Korejskou ústřední tiskovou agenturou (KCNA) ohledně úplného odhalení pravdy o “skupinovém zběhnutí zaměstnankyň restaurace severu v zahraničí” jihokorejskými médii.

Jihokorejské kabelové vysílání JTBC nedávno uvedlo, že v dubnu 2016 bylo rozhovory se zločincem zapojeným do případu a s oběťmi prokázáno, že “případ skupinového zběhnutí zaměstnankyň severu” byl konspirační fraškou, kterou připravila skupina zrádkyně Pak Kun Hje, a že tyto občanky KLDR byly prokazatelně nuceně uneseny loutkovou zpravodajskou informační službou.

Mluvčí poznamenal: Koneckonců, bylo jasně prokázáno, že tvrzení o “skupinovém zběhnutí ze svobodné vůle”, které doposud činila loutková konzervativní skupina, byla fraškou proti KLDR připravenou k tomu, aby se obrátila ve prospěch voleb do “Národního shromáždění”.

Co nelze ignorovat, je skutečnost, že jihokorejské orgány, nucené čelit dané záležitosti, přijaly jednoznačný postoj vyhýbat se zájmu veřejnosti doma i v zahraničí.

Jihokorejské orgány se horlivě vyhýbají odpovědnosti, tvrdíce, že “existuje omezení k pochopení pravdy, neboť přímo zapojení nechtějí dávat rozhovory”. Mezitím sdělují médiím absurdní příběh, že tyto občanky KLDR mohou být “vyměněny” za zločince, kteří jsou zadržováni v KLDR poté, co byli zákonně potrestáni za špionáž a nepřátelské činy proti ní.

Jihokorejské orgány tím rozpoutaly ohromnou zlobu lidu KLDR včetně rodin obětí, které tráví dny a noci v slzách a touží po návratu svých milovaných dcer.

Na historickém dubnovém setkání a rozhovorech severu a jihu jsme zdůraznili, že je nutné, aby dohody mezi severem a jihem nekončily jako v minulosti, a jižní strana s tím vyjádřila hluboké sympatie.

Postoj, který přijaly jihokorejské úřady ještě předtím, než zaschnul inkoust na Pchanmundžomské deklaraci, nás ovšem velice zklamal, nejen vzbudil lítost.

Nemůžeme než jim připomenout náš postoj, že způsob, jakým se zabývají případem skupinového únosu loutkovými konzervativci, konfrontační fraškou proti KLDR a ohavným zločinem proti lidskosti, může mít velký vliv na rozhodování o vyřešení problému humanitární otázky mezi severem a jihem, objasněném v Pchanmundžomské deklaraci.

Takoví ohavní zločinci jako skupina Pak Kun Hje, kteří donutili ke “zběhnutí” naše občanky po jejich zlákání a skupinovém únosu kvůli konfrontaci s krajany v rozporu s lidskou etikou a morálkou a mezinárodním právem, musí být předáni mezinárodnímu soudu k přísnému potrestání.

Jihokorejské orgány by měly přiznat neslýchaná zvěrstva režimu Pak Kun Hje, potrestat ty, kteří jsou zapojeni do tohoto případu, bezodkladně poslat naše ženy ke svým rodinám, a tak ukázat vůli zlepšit vztahy severu a jihu.

Budeme bedlivě sledovat jejich budoucí postoj.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp