Skip to content

Soudruh Kim Čong Un se setkal s ministrem zahraničních věcí USA

 

Pchjongjang, 10. května čučche 107 (2018) – Soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády, se ve středu 9. května setkal s Mikem Pompeem, ministrem zahraničních věcí Spojených států amerických, který je na návštěvě KLDR.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce srdečně pozdravil Mikeho Pompea a upřímně mu poblahopřál k jeho nedávnému oficiálnímu uvedení do funkce ministra zahraničí.

Uvítal návštěvu ministra zahraničních věcí USA v KLDR a nechal se s ním vyfotografovat.

Mike Pompeo poděkoval váženému soudruhu nejvyššímu vůdci, že si našel čas, aby se s ním setkal, a řekl, že přiletěl do KLDR, aby osobně předal slovní zprávu prezidenta USA a připravil summit KLDR – USA. Poté předal soudruhu Kim Čong Unovi slovní zprávu Donalda Trumpa, prezidenta USA.

Po vyslechnutí ústní zprávy vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil poděkování a vysoce ocenil, že prezident USA projevil hluboký zájem o řešení problému prostřednictvím dialogu. Vyměnil si s Mikem Pompeem zhodnocení a pohled na kritickou situaci na Korejském poloostrově, která je nyní naléhavou záležitostí, a postoj a názory nejvyššího vedení KLDR a USA k jejich summitu. Řekl, že blížící se summit KLDR – USA může být historickým setkáním pro skvělý první krok k nastolení pozitivního vývoje situace na Korejském poloostrově a budování dobré budoucnosti.

 

Na setkání se uskutečnila důkladná diskuse o praktických záležitostech pro konání summitu KLDR – USA a jeho postupu a vedení.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce dosáhl uspokojivého konsenzu v otázkách, které byly projednány s ministrem zahraničních věcí USA. Přijal oficiální návrh prezidenta USA na propuštění Američanů, kteří byli zadrženi v KLDR pro své nepřátelství k ní, a dal pokyn předsedy Komise pro státní záležitosti KLDR o udělení amnestie a jejich repatriaci.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vysoce ocenil rozhovory s Mikem Pompeem, které přinesly uspokojivé výsledky.

Mike Pompeo vyjádřil díky váženému soudruhu nejvyššímu vůdci, řka, že je mu srdečně vděčen za jeho upřímnou pohostinnost během návštěvy Pchjongjangu a za velice přínosné rozhovory, které dospěly k úplné dohodě. A projevil své rozhodnutí a vůli usilovat o úspěšný summit KLDR – USA jako ministr zahraničních věcí Spojených států.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se rozloučil s Mikem Pompeem a slíbil, že se znovu setkají.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp