Skip to content

Absurdita demokracie amerického stylu

Pchjongjang, 2. května čučche 107 (2018) (Rodong sinmun) – Americké vládnoucí strany používají demokracii amerického stylu jako prostředek pro svou strategii světové nadvlády, propagujíce ji jako univerzální demokracii, která má být uplatněna v každé zemi.
Demokracie amerického stylu je nejreakčnějším a nejvíce protilidovým systémem vlády, který nemilosrdně pošlapává touhu a požadavky lidových mas na svobodu a demokracii, a nástrojem agrese a vměšování.

Představitelé USA, kteří nemají žádnou tvář ke mluvení o lidských právech, svobodě a demokracii, o nich s nadšením hovoří ve snaze uskutečnit své ambice k hegemonii tím, že propagují demokracii amerického stylu jako “vzor” mezinárodního společenství. USA popisují své poskoky jako “přeborníky demokracie”. Ti proti Západu, zahrnujícímu USA, jsou označováni jako diktátorská a teroristická organizace a stanou se terčem útoku Západu. Toto je pravdivý obraz o smyšlené “obraně demokracie” ze strany USA.

USA tvrdě pracují na tom, aby povzbudily protivládní síly k narušování vlád v těch zemích, které vzbuzují jejich nelibost, tvrdíce, že potlačují “svobodu”. Neváhají se uchýlit k ozbrojenému zásahu proti těm zemím, které se nepoddávají jejich požadavkům nebo vyvolávají jejich nelibost.
Skutečnost jasně dokazuje, že demokracie v americkém stylu je nevhodná pro jiné země a žádná země by neměla sledovat model někoho jiného, ale zvolit si svůj vlastní politický režim vhodný pro své konkrétní prostředí a aktuální situaci a postupovat po cestě nezávislosti.
Pokrokoví lidé světa by měli ostražitě čelit reakční povaze a nebezpečí “demokracie”, kterou vyhlašují USA.
Ri Hjon Do, Rodong sinmun (Noviny práce), http://rodong.rep.kp