Skip to content

Súdruh Kim Čong Un navštívil čínske veľvyslanectvo a nemocnicu

Pchjongjang, 24. apríla čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un, predseda Kórejskej strany práce a predseda komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, navštívil 23. apríla o 6:30 ráno čínske veľvyslanectvo, aby vyjadril svoju hlbokú ľútosť nad nešťastnou nehodou autobusu, ktorá si vyžiadala ťažké straty medzi čínskymi turistami v KĽDR.

Vyjadril úprimnú a hlbokú sústrasť Si Ťin Pchingovi, generálnemu tajomníkovi Ústredného výboru Komunistickej strany Číny a prezidentovi Čínskej ľudovej republiky, čínskej strane a vláde a pozostalým rodinám obetí.

Povedal, že nešťastná nehoda vniesla trpký žiaľ do jeho srdca a že nedokázal ovládať svoj smútok pri pomyslení na pozostalé rodiny, ktoré stratili svojich príbuzných.

Kórejský ľud vníma túto tragickú nehodu ako vlastné nešťastie, povedal, pričom zdôraznil, že strana a vláda KĽDR s najvyššou úprimnosťou prijmú následné opatrenia s prianím aspoň trochu zmierniť bolesť dotknutých rodín.

Veľvyslanec Li Jin Jun, ktorý sotva potláčal svoj hlboký dojem nad skutočnosťou, že predseda Kim Čong Un osobne navštívil veľvyslanectvo skoro ráno a vyjadril úprimnú sústrasť a súcit, nech bol akokoľvek zaneprázdnený, povedal, že okamžite podá správu generálnemu tajomníkovi Si Ťin Pchingovi a čínskej strane a vláde, a odovzdá posolstvo pozostalým rodinám.

Veľvyslanec povedal, že znova sa ukázalo, ako si predseda Kim Čong Un, strana, vláda a obyvatelia KĽDR cenia tradičné priateľstvo medzi Čínou a KĽDR a dodáva, že tým bola zjavne opäť preukázané nerozbitné a veľké priateľstvo. Zdôraznil, že budú úzko spolupracovať s kórejskými súdruhmi pri prijímaní následných opatrení v súvislosti s nehodou.

Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un tiež navštívil 23. apríla nemocnicu a osobne sa informoval o stave zranených.

Navštívil zranených a srdečne im vyjadril svoju ľútosť a konzultoval ich ďalšiu liečbu so zdravotníckymi pracovníkmi vládnej nemocnice, pričom sa informoval o podmienkach pacientov.

Veľvyslanec a pracovníci čínskeho veľvyslanectva tu opakovane vyjadrili vďaku predsedovi Kim Čong Unovi za preukázanie hlbokej starostlivosti a osobné prijatie podrobných opatrení týkajúcich sa nedávnej tragickej nehody, napriek tomu že je zaneprázdnený svojím dôležitým politickým programom.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp