Skip to content

Soudruh Kim Čong Un sledoval čínské baletní drama

 

Pchjongjang, 17. dubna čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, společně s první dámou Ri Sol Ču, sledoval baletní drama „Rudá ženská jednotka“ čínského uměleckého souboru v pondělí 16. dubna ve Velkém divadle východního Pchjongjangu.

 

V publiku byl soudruh Čche Rjong He, člen prezídia Politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP, soudruh Ri Su Jong, člen Politického byra a místopředseda ÚV KSP, soudruh Čche  Hwi, náhradník Politického byra a místopředseda ÚV KSP, soudružka Kim Jo Čong, náhradnice Politického byra a první zástupkyně vedoucího oddělení ÚV KSP, soudruh Pak Čchun Nam, ministr kultury, funkcionáři ÚV KSP, funkcionáři, tvůrci a umělci v oblasti kultury a umění a občané Pchjongjangu.

Představení sledovali také členové blahopřejné skupiny Korejců v Japonsku k oslavě Dne slunce a další gratulační skupiny a delegace zahraničních krajanů a vedoucí pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty a pracovníci velvyslanectví Číny a cizinci.

 

 

Když vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un vešel do divadla, přivítal ho soudruh Song Tao, vedoucí oddělení mezinárodních vztahů Ústředního výboru Komunistické strany Číny, soudruh Li Kun, zástupce ministra kultury a cestovního ruchu Číny, soudružka Feng Jing, vedoucí čínského národního baletu a soudruh Li Čin Kun, čínský velvyslanec v KLDR.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si s nimi vyměnil vřelé pozdravy.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka Ri Sol Ču vešli do hlediště divadla spolu se soudruhem Song Taem a dalšími čínskými hosty.

 

 

Umělci Čínského národního baletu představili na pódiu baletní drama, které si upřímně připravili.

Představení sklidilo vřelý potlesk a chválu publika.

Po skončení představení korejští umělci předali květinový koš účinkujícím a diváci jim předali kytice.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce společně se svou chotí Ri Sol Ču vystoupili na jeviště a podali si ruce s předními baletními umělci čínského uměleckého souboru a poblahopřáli jim k jejich úspěšnému vystoupení.

 

 

Soudruh Kim Čong Un vyjádřil očekávání, že návštěva čínského uměleckého souboru v Pchjongjangu bude významnou příležitostí pro pokračování a další konsolidaci tradice přátelství mezi KLDR a Čínou, společného pokladu, a nechal se na památku vyfotografovat se členy čínské umělecké skupiny.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce hovořil se soudruhem Song Taem a dalšími čínskými hosty ve vřelé atmosféře. Chválil, že čínská umělecká skupina podala dobrý výkon s vysokou mírou ideologické a umělecké hodnoty a čínský národní tanec a balet se spojily a dodaly hřejivý pocit přátelství čínského lidu s korejským lidem. Poukázal na problémy, které vznikají při rozvoji kulturní výměny mezi oběma zeměmi.

 

 

Soudruh Song Tao uvedl, že považuje za velkou čest ukázat předsedovi KSP a korejskému lidu skvělé představení a dodal, že úspěšná návštěva by byla nemyslitelná bez podpory předsedy KSP a korejského lidu. Řekl, že soudruh Si Ťin-pching přikládá velkou důležitost společné dohodě se soudruhem Kim Čong Unem, vyjadřujícím vůli prohlubovat výměnu v kulturní a umělecké oblasti a v dalších oblastech v souladu s úmyslem nejvyšších představitelů obou stran, a tak skvěle zachovat, upevnit a rozvíjet přátelství mezi Čínou a KLDR.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce znovu blahopřál čínskému uměleckému souboru k jeho úspěšnému představení a řekl soudruhu Song Taovi, aby jeho srdečné pozdravy předal soudruhu Si Ťin-pchingovi, který poslal slavnou uměleckou skupinu do Pchjongjangu.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Záběry z baletního dramatu „Rudá ženská jednotka“

(Korejská ústřední televize – nafoceno během vysílání v hotelu Korjo v Pchjongjangu)