Skip to content

Stretnutie politického byra ÚV KSP pod vedením súdruha Kim Čong Una

Pchjongjang, 10. apríla čučche 107 (2018) (KCNA) – 9. apríla čučche 107 sa uskutočnilo stretnutie politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce pod vedením súdruha Kim Čong Una, predsedu KSP a predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR.

Stretnutia sa zúčastnili členovia prezídia politického byra a členovia a náhradníci politického byra ÚV KSP. Tiež boli prítomní ako pozorovatelia podpredsedovia kabinetu.

Na základe rozhodnutia Politického byra ÚV KSP, vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un predsedal stretnutiu.

Stretnutie diskutovalo o plnení štátneho rozpočtu za rok čučche 106 (2017) a návrhu štátneho rozpočtu pre čučche 107 (2018), ktoré sa majú predložiť na šiestom zasadnutí 13. Najvyššieho ľudového zhromaždenia KĽDR.

Správu predniesol premiér Pak Pong Ču, člen predsedníctva politického byra ÚV KSP.

Politbyro ÚV KSP preskúmalo a ratifikovalo zostavu štátneho rozpočtu na budúci rok a jednomyseľne prijalo rozhodnutie o jeho predstavení na šiestom zasadnutí 13. Najvyššieho ľudového zhromaždenia.

Následne na stretnutí súdruh Kim Čong Un predniesol správu o nedávnom vývoji situácie na Kórejskom polostrove.

Vo svojej správe sa najvyšší vodca odvolával na samit severu a juhu a rozhovory, ktoré sa uskutočnia 27. apríla v “Dome mieru” na južnej časti Panmundžomu. Vypracoval hlbokú analýzu a odhad smerovania súčasného vývoja vzťahov medzi severom a juhom a perspektívy dialógu medzi KĽDR a SŠA a objasnil strategické a taktické otázky, ktorými sa má WPK riadiť, vrátane budúcej politiky medzinárodných vzťahov a orientácie tomu zodpovedajúcej.

Podrobne poukázal na nedávnu prácu členov politického byra ÚV KSP a zdôraznil, že je potrebné, aby ďalej plnili svoju zodpovednosť a úlohu veliacich predstaviteľov revolúcie.

Vyzval všetky odvetvia a útvary štátu, aby neustále napredovali k revolučnému prameňu sebestačnosti a bezodkladne plnili úlohy pre tento rok, tretí rok realizácie päťročného plánu národného hospodárskeho rozvoja, jeho technologickej sily a hospodárskeho potenciálu, a tým urobili prelom v obnove celkového hospodárstva.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp