Skip to content

29. mezinárodní maraton o cenu Mangjongde

Pchjongjang, 8. dubna čučche 107 (2018) (KCNA) – 29. mezinárodní maraton o cenu Mangjongde se konal u příležitosti výročí narození velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena.

Maratonci z KLDR, Číny, Maroka, Zimbabwe, Keni, Etiopie a Ugandy a mnoho amatérů z různých zemí a regionů se zúčastnili maratonu, půlmaratonu a závodů na 10 km a 5 km.

 

Slavnostní zahájení se konalo v neděli na Kim Ir Senově stadionu.

Slavnostnímu zahájení byl přítomen soudruh Čche Hwi, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda Státního výboru fyzkultury a sportu; místopředseda vlády soudruh Čon Kwang Ho; soudruh Pak Hun, ministr výstavby a stavebních materiálů, který je předsedou Maratonského svazu KLDR; příslušní funkcionáři, obyvatelé Pchjongjangu a zahraniční hosté.

Po úvodním projevu byl maraton zahájen. Pracující ze všech odvětví, mládež a studenti povzbuzovali účastníky na celé trase.

 

 

Běžci a běžkyně KLDR v maratonu a půlmaratonu získali zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

Z amatérských maratonců byli na prvním místě Tibbs Hugh Samuel (muž) z Británie a Andersen Stine Laura Muldbak (žena) z Dánska, na druhém místě Sven Thelin (muž) ze Švédska a Tai Hsiheng (žena) z čínského Tchaj-pej a na třetím místě Kelly Daniel Patrick (muž) z Británie a Dideriksen Line Rejkjaer (žena) z Dánska.

Při závěrečném ceremoniálu po závodech byly předány poháry, medaile, diplomy a certifikáty úspěšným profesionálním i amatérským běžcům.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp