Skip to content

Společné vystoupení umělců severu a jihu v Pchjongjangu

 

Pchjongjang, 4. dubna čučche 107 (2018) (KCNA) – Společný koncert umělců ze severu a jihu Koreje „Jsme jedni“ se konal v úterý na Čong Ču Jongově Rjugjongském krytém stadionu.

Mezi posluchači byl soudruh Kim Jong Čchol, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, soudruh Ri Son Gwon, předseda Výboru pro mírové znovusjednocení země, soudruh Pak Čchun Nam, ministr kultury, soudruh An Tong Čchun, předseda Ústředního výboru Generální federace svazů umění a literatury Koreje, soudružka Hjon Song Wol, vedoucí orchestru Samčijon a obyvatelé Pchjongjangu.

Spolu s nimi představení sledovali ministr kultury, sportu a cestovního ruchu To Čong Hwan a hudební producent Jun Sang a další přední členové umělecké skupiny jižní strany a členové demonstrační skupiny tchekwondo (Taekwon-do) jižní strany.

Mezi posluchači byli i zahraniční diplomatičtí vyslanci, zástupci mezinárodních organizací v KLDR a zahraniční hosté.

 

 

 

Představení bylo uspořádáno umělci orchestru Samčijon, který během 23. zimních olympijských her svými výkony zaujal krajany z jihu, a známými a populárními umělci jižní strany na návštěvě Pchjongjangu.

Na jevišti na pozadí s heslem „Jsme jedni“ byla představena řada čísel včetně sólového zpěvu, sborů, písní a tanců.

Umělci jižní strany vyjádřili svou vděčnost za upřímné setkání a srdečnou pohostinnost krajanům ze severu, prostoupeni hřejivým pocitem pokrevních svazků, hovořili o dojmech z návštěvy Pchjongjangu a potěšili publikum upřímně připravenými oblíbenými skladbami.

 

 

Umělci ruku v ruce jednohlasně zpívali o žhavé touze krajanů po znovusjednocení na jevišti, kde se sever a jih spojily, aby projevily národní svornost.

Představení vyvrcholilo písněmi „Hora Pektu i hora Halla jsou mou vlastí“, „Naším přáním je znovusjednocení“ a „Setkáme se znovu“, zpívanými umělci ze severu a jihu s vůli hlasitě vyzpívat symfonii znovusjednocení celé Koreje naším národem samým.

Společný koncert, který ztělesnil ducha a vůli severu a jihu a byl prodchnutý vřelou láskou krajanů, si od začátku až do konce získal velké uznání publika.

Na počest významného společného koncertu byly pořízeny fotografie umělců ze severu a jihu.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp