Skip to content

Rozhodně odmítněme imperialistické myšlení a kulturu!

Pchjongjang, 6. dubna čučche 107 (2018) (KCNA) – Myšlenková a kulturní infiltrace ze strany imperialistů je odpornou reakční ofenzívou, která potlačuje sebevědomí nezávislých mas a podkopává jejich důvěru v socialismus, uvádí páteční Rodong sinmun (Noviny práce).

Tento článek odhaluje, že imperialisté, posedlí intrikami agrese a loupeže, ovládnutí a podmanění, se bojí jednoty politicky probuzeného nezávislého lidu. Proto vyvíjejí veškeré úsilí na rozdrcení uvědomělosti lidu, na jeho odcizení a rozdělení.

Pokud držíte myšlenky pevně ve svých rukou, pak se stanete vítězem – to je pravda, potvrzená praktickými zkušenostmi korejské revoluce.

Korejská strana práce dala plný průchod revolučnímu nadšení lidových mas tím, že energicky vedla ideologickou práci, která nadchla všechen lid v těžkých časech revoluce, a tak vytvořila epochální zázraky v budování socialismu. Dokonce i tehdy, když byly v různých zemích světa rudé vlajky revoluce staženy kvůli zlomyslným intrikám imperialistů proti socialismu, socialismus v naší zemi vítězoslavně pokročil.

Priorita ideologie je hlavním klíčem k dosažení konečného vítězství v nelítostném konfliktu s imperialisty a úspěšného postupu a dovršení socialismu.

Ti, kdo se nedokáží vyzbrojit socialistickými myšlenkami, budou otráveni reakčními myšlenkami imperialismu.

Musíme ve všech oblastech společenského života natáhnout dvojité a trojité sítě proti komárům a rozhodně odmítnout myšlení a kulturu imperialismu.

Bez ohledu na to, jak zoufale pracují imperialisté, nikdy si nebudou schopni podmanit lid, který je pevně vyzbrojen socialistickými myšlenkami.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp