Skip to content

90 let Svazu rolníků

 

Pchjongjang, 9. března čučche 107 (2018) (KCNA) – KLDR oslavila 90. výročí založení Svazu rolníků, vytvořeného velkým vůdcem soudruhem Kim Ir Senem.
Velký vůdce považoval rolnickou problematiku za důležitou pro zajištění vítězství revoluce, poté co se pustil na cestu revoluce, a moudře vedl práci pro probuzení a organizaci širokých mas rolnictva, aby je inspiroval k revolučnímu boji.
Osobně se vydal do obrovských venkovských oblastí včetně Kalunu a Wujiazi, aby zde vytvořil tvrdé jádro a založil 10. března čučche 17 (1928) na základě plné přípravy Svaz rolníků, první revoluční organizaci zemědělců v Koreji.
Velký vůdce soudruh Kim Čong Il neustále rozvíjel Svaz zemědělských pracovníků Koreje, aby mohl plně plnit své historické poslání jako spolehlivý hnací řemen a periferní organizace strany.

V myšlence budování Svazu zemědělských pracovníků Koreje a zásluhách vedení velkých vůdců úspěšně pokračuje vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un.

 

 

K oslavě výročí se v pátek uskutečnilo shromáždění v Ústředním sále pracujících. Přítomen byl soudruh Čchce Hwi, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, soudruh Ko In Ho, místopředseda vlády a ministr zemědělství, funkcionáři Svazu zemědělských pracovníků Koreje a zemědělští pracovníci.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp