Skip to content

Uctění památky revolučních mučedníků

 

Pchjongjang, 7. února čučche 107 (2018) (KCNA) – U příležitosti 70. výročí založení Korejské lidové armády (KLA) byly položeny věnce na hřbitově revolučních mučedníků na hoře Tesong, hřbitově vlasteneckých mučedníků v Sinmi-ri a hřbitově mučedníků Vlastenecké osvobozenecké války.

V čele věnců byl věnec od váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Na slavnostních obřadech byli přítomni straničtí a vládní funkcionáři soudruzi Pak Kwang Ho, Kim Pchjong He, Te Čong Su, O Su Jong, An Čong Su, Ro Tu Čchol, Čche Pu Il, Ri Man Gon, Kim Su Gil, Čong Kjong Tchek a No Kwang Čchol a funkcionáři KSP, ozbrojených sil a mocenských orgánů, vlády, organizací pracujících, ministerstev a státních institucí, mužstvo a důstojníci KLA a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil (KLVBS) a pracující lid Pchjongjangu.

Účastníci položili kytice před bustu protijaponské válečné hrdinky soudružky Kim Čong Suk na hřbitově revolučních mučedníků na hoře Tesong a uctili chvilkou ticha její památku.

Na stojany na hřbitově revolučních mučedníků na hoře Tesong a hřbitově vlasteneckých mučedníků v Sinmi-ri byl umístěn věnec ve společném jménu Ústředního výboru KSP, Komise pro státní záležitosti KLDR, prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR a vlády KLDR a na stojany na hřbitově mučedníků Vlastenecké osvobozenecké války věnec ve společném jménu Ústředního výboru a Ústřední vojenské komise KSP a Komise pro státní záležitosti KLDR.

Dále byly položeny věnce jménem Ministerstva lidových ozbrojených sil, Ministerstva lidové bezpečnosti, organizací pracujících, ministerstev, státních institucí, jednotek KLA a KLVBS, institucí vědy, vzdělávání, literatury a umění, veřejného zdraví a sdělovacích prostředků a stranických a mocenských orgánů, podniků, zemědělských družstev atd. v Pchjongjangu.

Účastníci uctili chvilkou ticha památku mučedníků a prošli hřbitovy.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp