Skip to content

KLDR na zahájení 23. zimních olympijských her

 

Pchjongjang, 10. února (KCNA) – 23. zimní olympijské hry byly zahájeny v Pchjongčchangu v jižní Koreji.

Slavnostní zahájení se konalo v pátek na pchjongčchangském olympijském stadionu.

Soudruh Kim Jong Nam, předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění, který stojí v čele delegace na vysoké úrovni Korejské lidově demokratické republiky, a soudružka Kim Jo Čong, první zástupkyně vedoucího oddělení Ústředního výboru Korejské strany práce, stanuli na tribuně zahajovacího obřadu.

 

 

Přítomni byli členové delegace na vysoké úrovni KLDR a delegace Národního olympijského výboru, umělecké skupiny a povzbuzující skupiny a povzbuzující skupina Generálního sdružení Korejců v Japonsku. Účastnili se prezident Mun Če In a osobnosti politických a společenských kruhů jižní Koreje, prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, hlavy států a vlád různých zemí, zahraniční hosté a sportovci.

Na stadion vstoupili hráči z celého světa, kteří se zúčastnili 23. zimních olympijských her. Diváci propukli v nadšený potlesk, když hráči severní a jižní Koreje vstoupili na stadion, vedeni vlajkou Korejského poloostrova, uprostřed hraní písně “Arirang”.

Soudruh Kim Jong Nam, soudružka Kim Jo Čong a prezident Mun Če In a jeho žena se všichni postavili k potlesku hráčům ze severu a jihu.

Účastníci slavnostního zahájení vřele povzbudili hráče ze severu a jihu, kteří pochodovali společně a třímali vlajku Korejského poloostrova s jeho ​mapou.

 

 

Předseda Olympijského organizačního výboru a prezident Mezinárodního olympijského výboru přednesli gratulační projevy. Poté prohlásil prezident Mun Če In zimní olympijské hry za zahájené.

Olympijská vlajka byla vztyčena za hry olympijské hymny a byla učiněna olympijská přísaha. Proběhla slavnost zažehnutí olympijského ohně.

Před obřadem hráči tekwondo (Taekwon-Do) ze severní a jižní Koreje předvedli demonstrační výkon.

V tomto dni se soudružka Kim Jo Čong, první zástupkyně vedoucího oddělení ÚV KSP, srdečně pozdravila s prezidentem Mun Če Inem a jeho ženou a vedla s nimi rozhovor.

23. zimní olympijské hry skončí 25. února.

 


 

Delegace korejského Národního olympijského výboru odjíždí z Pchjongjangu

 


 

Příjezd týmu KLDR do olympijské vesničky a umělecké vystoupení

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp