Skip to content

Delegace KLDR na vysoké úrovni v jižní Koreji: Kim Jong Nam se setkal s Mun Če Inem

 

Pchjongjang, 9. února čučche 107 (2018) (KCNA) – Delegace na vysoké úrovni Korejské lidově demokratické republiky vedená soudruhem Kim Jong Namem, předsedou prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR, v pátek odletěla na slavnostní zahájení 23. zimních olympijských her.

Delegace se skládá ze soudružky Kim Jo Čong, první zástupkyně vedoucího oddělení Ústředního výboru Korejské strany práce, soudruha Čche Hwi, předsedy Národního výboru pro sport a fyzkulturu, soudruha Ri Son Gwona, předsedy Výboru pro mírové znovusjednocení země a dalších doprovázejících účastníků.

 

Čestná stráž vojsk Korejské lidové armády nastoupila na parkovišti před letištním terminálem. Soudruh Kim Jong Nam vykonal přehlídku čestné stráže KLA poté, co obdržel pozdrav od svého prvního náměstka.

Speciální vládní letadlo „Čchamme-2“ s delegací odletělo z mezinárodního letiště v Pchjongjangu přibližně ve 12:30.

 

 

Pchjongjang, 9. února čučche 107 (2018) (KCNA) – Delegace Korejské lidově demokratické republiky na vysoké úrovni pod vedením předsedy prezídia Nejvyššího lidového shromáždění soudruha Kim Jong Nama v pátek přiletěla do jižní Koreje, aby se zúčastnila slavnostního zahájení 23. zimních olympijských her.

„Čchamme-2“, speciální letadlo vlády KLDR, s delegací na palubě přistálo na mezinárodním letišti v Inčchonu kolem 13:15.

  

Soudruh Kim Jong Nam, soudružka Kim Jo Čong a další členové delegace na vysoké úrovni byli přivítáni ministrem sjednocení Čo Mjong Gjunem a dalšími zainteresovanými osobami.

Soudruh Kim Jong Nam a soudružka Kim Jo Čong vedli příjemné rozhovory se členy jižní strany v místnosti pro čestné hosty. Poté odjeli rychlovlakem do Pchjongčchangu, kde se bude konat slavnostní zahájení zimních olympijských her.

 

 

Pchjongjang, 10. února (KCNA) – Soudruh Kim Jong Nam, předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění, který stojí v čele delegace na vysoké úrovni Korejské lidově demokratické republiky, se v pátek zúčastnil recepce před zahájením 23. zimních olympijských her a setkal se s prezidentem jižní Koreje Mun Če Inem.

Soudruh Kim Jong Nam si vyměnil srdečné pozdravy s Mun Če Inem a nechal se s ním vyfotografovat. Soudruh Kim Jong Nam se na uvedené recepci také pozdravil s hlavami států a vlád různých zemí, kteří přišli na slavnostní zahájení olympijských her.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp