Skip to content

Vojenská přehlídka k 70 letům Korejské lidové armády

 

Pchjongjang, 9. února čučche 107 (2018) (KCNA) – Ve čtvrtek se na Kim Ir Senově náměstí v Pchjongjangu konala velká vojenská přehlídka na oslavu 70. výročí založení Korejské lidové armády.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, se dostavil na náměstí společně se soudružkou Ri Sol Ču.

 

 

Konala se slavnostní přehlídka stráží tří služeb KLA, aby pozdravila váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Když se na tribuně náměstí objevil společně se soudružkou Ri Sol Ču, všichni účastníci přehlídky propukli v jásot „Hurá!“, vzhlížejíce k němu, a skandovali hesla „Kim Čong Un“ a „obětavá obrana“.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zamával zpět účastníkům přehlídky a davům.

Na řečnické tribuně stanuli vicemaršál KLA soudruh Kim Čong Gak, ředitel generálního politického byra KLA, vicemaršál KLA soudruh Ri Mjong Su, náčelník generálního štábu KLA, generálmajor soudruh Pak Jong Sik, ministr lidových ozbrojených sil, a další velící důstojníci generálního politického byra a generálního štábu KLA a ministerstva lidových ozbrojených sil a velitelé velkých kombinovaných jednotek. Dále byli na tribuně přítomni soudruh Kim Jong Nam, člen prezídia politického byra ÚV Korejské strany práce a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR, soudruh Čche Rjong He, člen prezídia politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP, a premiér soudruh Pak Pong Ču, člen prezídia politického byra ÚV KSP a místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR. Tribuna byla obsazena dalšími předními představiteli strany a vlády.

Čestné tribuny obsadili funkcionáři strany, ozbrojených sil a mocenských orgánů, organizací pracujících, ministerstev a státních institucí, důstojníci a mužstvo Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil, učitelé a studenti Revoluční školy Mangjongde a Revoluční školy Kang Pan Sok a funkcionáři průmyslových závodů a zasloužilé osoby Pchjongjangu. Na pozvání byli přítomni zahraniční krajané a diplomatičtí vyslanci a jejich choti a další cizinci.

 

 

Čestná stráž všech služeb KLA a kombinované vojenské jednotky KLA přistoupily ke slavnostnímu zahájení. Byly vztyčeny vlajky KLDR a KSP. Velící důstojník vojenské přehlídky oznámil ministru lidových ozbrojených sil KLDR, že jednotky vojenské přehlídky nastoupily, aby vykonaly přehlídku k oslavě 70. narozenin KLA. Ministr lidových ozbrojených sil zkontroloval jednotky přehlídky a blahopřál jim k oslavě 8. února. Poté oznámil maršálu KLDR soudruhu Kim Čong Unovi, že vojenská přehlídka bude zahájena.

Ozvalo se signální trubka pro zahájení vojenské přehlídky a byla vypálena salva ze 21 hlavní.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un pronesl pozdravný projev.

Na náměstí vyjely automobily vezoucí vlajky s portréty usměvavých velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila, které doprovázeli generálové a důstojníci KLA.

Čestná stráž všech služeb KLA a všichni členové vojenské přehlídky vzdali vysokou čest, vzhlížejíce k vlajkám s portréty velkého vůdce a velkého generála.

Poté začala vojenská přehlídka.

 

 

Oddíly symbolické pro období budování pravidelných ozbrojených sil se ujaly vedení. Poté, vedeny automobilem s velícím důstojníkem průvodu, jednotky tří služeb, jednotky na úrovni sboru, zbraně, specialisté a armádní chirurgové pochodovali po náměstí.

Stíhačky vytvářející číslo „70“ proletěly po obloze nad náměstím, odpalujíce ohňostroj.

Kolony mechanizovaných jednotek, jednotky strategických sil, hwasongští dělostřelci pochodovali náměstím v pěkných útvarech.

Stíhači vytvořili stopu tvaru  pětibarevné stuhy, aby speciálně vyzdobili konec přehlídky.

Když přehlídka skončila, bouřlivé skandování „Hurá!“ se rozléhalo široko daleko, byly odpáleny ohňostroje a vypuštěny balóny.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un vystoupil na balkón tribuny a pozdravil nadšený dav.

Vojenská přehlídka na oslavu 70. výročí KLA prokázala víru a vůli korejské armády a lidu dále upevňovat KLDR jako neporazitelnou pevnost socialismu a přinést konečné vítězství revoluce čučche.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp