Skip to content

Kim Čong Un zkontroloval Pchjongjangský farmaceutický závod

 

Pchjongjang, 25. ledna čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce (KSP), předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, společně se soudružkou Ri Sol Ču poskytl polní pokyny Pchjongjangskému farmaceutickému závodu.

Prohlédl si sál věnovaný vzdělání v revolučních dějinách a historii závodu.
Řekl, že továrna, která byla postavena v červnu 1946 jako první farmaceutická průmyslová základna z osobní iniciativy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena, je spojena s vřelou láskou velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého generála soudruha Kim Čong Ila k lidu. Zdůraznil, že její funkcionáři a zaměstnanci by měli navždy dodávat lesk nesmrtelným zásluhám velkého vůdce a velkého generála věnováním svého nadšení pro budování a věrným úsilím o výrobu léků s pýchou držitelů čestného místa pro ochranu života lidí a podporu jejich zdraví.

 

 

Podrobně se seznámil s výrobou léků, procházeje dílnou obalových materiálů, dílnou západních a Korjo (tradičních) léků a dalšími částmi továrny. Zdůrazniv potřebu, aby továrna uvedla na normální základnu výrobu různých léků na podporu zdraví lidu a na léčení a prevenci nemocí, naléhal na příslušná odvětví, aby dodávala včas suroviny a další materiály a technické prostředky potřebné pro výrobu léčiv.
Trvalé velké úsilí by mělo směřovat k uchopení globálního trendu rozvoje farmaceutického průmyslu a zavádění pokročilých technologií s cílem studovat a vyvíjet nové velmi účinné léky dobré kvality a široce je využívat při léčení a prevenci nemocí.
Soudruh vážený nejvyšší vůdce vytyčil úkoly pro přeměnu Pchjongjangského farmaceutického závodu na modernějším základě. Řekl, že jeho záměrem je učinit z továrny standard pro farmaceutický průmysl země a modernizovat všechny farmaceutické továrny v celé zemi, s touto jako se vzorem. Modernizace Pchjongjangského farmaceutického závodu a Hungnamského farmaceutického závodu by měla být směle hnána vpřed, aby se to stala významnou příležitostí k nastolení odrazového můstku pro rychlý pokrok ve farmaceutickém průmyslu, dodal a přijal opatření vřelé lásky k tomu.
Vyfotografoval se s funkcionáři a zaměstnanci továrny.
Doprovázeli ho soudruzi Pak Te Song, místopředseda ÚV KSP, Čche Tong Mjong, ředitel oddělení ÚV KSP, a Čo Jong Won, zástupce ředitele oddělení ÚV KSP.

 
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp