Skip to content

Kim Čong Un navštívil nově přestavěný Pchjongjangský učitelský institut

 

Pchjongjang, 17. ledna čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a nejvyšší velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce strany, státu a armády, poskytl terénní pokyny nově přestavěnému Pchjongjangskému učitelskému institutu.


V únoru loňského roku dal soudruh nejvyšší vůdce instrukce k přebudování institutu na vědecké, informačně technologické a moderní základně na vysoké úrovni a jeho rozšíření v celé zemi a vyřešil všechny problémy, které vznikly při jeho rekonstrukci.
Zaměstnanci, členové strany a pracující města Pchjongjangu dokončili projekt rekonstrukce institutu s celkovou podlahovou plochou více než 24 100 metrů čtverečních v krátkém období, řídíce se jeho záměrem.
Vážený soudruh nejvyšší vůdce je vysoce ocenil za to, že úspěšně pozvedli vysokou školu na vzor světové úrovně. Prohlížeje si místnost věnovanou dějinám institutu, školicí místnost vědeckých ukázek, vzdělávací velín, multifunkční třídu, knihovnu, tělocvičnu, ubytovnu a další části institutu, detailně se seznámil s modernizací a vzdělávací prací.

 


Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že institut, založený v září roku 1968, zaznamenal hrdý rozvoj pod moudrým a pečlivým vedením velkého vůdce a velkého generála. Zdůraznil, že jeho zaměstnanci a učitelé by měli věnovat svou moudrost a vášeň vzdělávací práci, dobře si uvědomujíce svou důležitou povinnost, a tak dodávat lesku nesmrtelným zásluhám velkých vůdců.

Vyjádřil velkou spokojenost s tím, že vidí institut, který je vybaven supermoderními vzdělávacími zařízeními, učebními pomůckami a provozními zařízeními. Vzdělávací práce je vlasteneckou prací trvalého významu pro budoucnost země a učitelské instituty hrají důležitou roli při oslavování KLDR jako země vzdělání a moci talentů tím, že přinášejí radikální zlepšení ve vzdělávání v novém století, řekl.
Poznamenal, že strana přestavěla Pchjongjangský učitelský institut s velkou péčí, neboť přikládá důležitost školám pro vzdělávání učitelů, odpovědných za výchovu dětí, a dal pokyn, že každá provincie by měla postavit školu pro vzdělávání učitelů po vzoru Pchjongjangského učitelského institutu. Zdůraznil, že učitelé v zemi, včetně učitelů institutu, by měli věnovat své vznešené vlastenectví a čisté svědomí vzdělávací činnosti, dobře si vědomi toho, že jsou mistry vzdělání a práce ke zlepšení vzdělání v novém století.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil přesvědčení, že funkcionáři, učitelé a studenti institutu budou plnit svou povinnost při práci na předškolním a základním vzdělávání na svěžím vědeckém základě. Poté s nimi byl vyfotografován na památku.
Doprovázeli ho místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce soudruh Pak Te Song, a soudruh Čo Jong Won, zástupce ředitele oddělení ÚV KSP.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp