Skip to content

KLDR vyšle umělecký soubor do jižní Koreje

Panmundžom, 15. ledna čučche 107 (2018) (KCNA) – Pracovní rozhovory mezi severní a jižní Koreou o vyslání umělecké skupiny severní strany se konaly v pondělí v domě Tongil (Sjednocení) v Panmundžomu.

Přítomni byli členové delegace severní strany vedené Kwon Hjok Bongem, ředitelem oddělení ministerstva kultury, a členové delegace jižní strany s Ri U Songem, vedoucím oddělení ministerstva kultury, sportu a cestovního ruchu, jako svým vedoucím delegátem.

Při těchto rozhovorech vedly obě strany upřímnou diskusi o praktických záležitostech souvisejících s představením uměleckého souboru severní strany, který bude vyslán na jižní stranu u příležitosti 23. zimních olympijských her, a byla přijata společná tisková zpráva.

Ve společné zprávě se uvádí, že severní strana vyšle svou uměleckou skupinu složenou z více než 140 členů na jižní stranu a vystoupí v Kangrungu (jihokorejským přepisem Kangnung, pozn. překl.) a Soulu. Různé technické záležitosti pro představení budou vlídně řešeny konzultací s jižní stranou.

Dle společné tiskové zprávy severní strana vyšle co nejdříve delegaci terénního průzkumu a jižní strana zajistí maximální bezpečnost a pohodlí uměleckého souboru severní strany. Další pracovní záležitosti budou diskutovány cestou výměny dokumentů prostřednictvím panmundžomského styčného kanálu.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp