Skip to content

Kim Čong Un navštívil Státní akademii věd

 

Pchjongjang, 12. ledna čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un poskytl terénní pokyny Státní akademii věd.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce, doprovázený funkcionáři, se poklonil sochám velkého vůdce Kim Ir Sena a velkého generála Kim Čong Ila v akademii.

Prohlédl si nově přestavěné revolučního muzeum.

S velkým zájmem pozoroval cenné historické údaje a památky, řka, že akademie, která byla založena v prosinci 1952 z podnětu velkého vůdce, pokročila po cestě slavného rozvoje pod vedením Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

Zdůraznil potřebu dobrého fungování ideologického vzdělání prostřednictvím revolučního muzea, aby umožnilo všem vědcům mít na paměti neochvějnou víru, že věda nezná hranice, ale že mají základnu vědy a skvělou socialistickou zemi, které by měli sloužit vědou, a že se budou zabývat vědou pouze pod rudou vlajkou Korejské strany práce, a tak věčně oslavovat vznešené myšlenky velkého vůdce a velkého generála skvělými úspěchy ve vědeckých výzkumech.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si prohlédl výstava úspěchů vědeckého výzkumu. Řekl, že výstava byla dobře přestavěna a je vystaveno velké množství vědeckých výzkumných úspěchů a exponátů a dodal, že plody mozků našich vědců jsou velkolepé a toto místo je pokladem samostatnosti a seberozvoje a akademie je rodným místem soběstačnosti a samostatného rozvoje.

Navzdory všemu a v obtížných podmínkách naši vědci dělají velkou práci v boji za rozvoj národního hospodářství a zlepšení životní úrovně lidu, řekl. Poslal své srdečné pozdravy všem vědcům a technikům celé země a poskytl akademii zvláštní výhody a odměny.

Řekl, že jedním z tajemství, jak korejská revoluce mohla projít dlouhou cestou přes kruté utrpení a potíže a strategická pozice republiky by mohla být značně posílena, byla skutečnost, že jsme vsadili svrchovanost a prestiž země a národa a osud socialismu na vědu a technologii a zaměřili primární úsilí na rozvoj vědy a techniky a dodal, že díky založení samostatné národní ekonomiky, vědeckých a technických sil vyškolených vlastním úsilím a jasným vedením, nejsou pro nás žádné problémy nepřekonatelné navzdory sankcím nepřátel po 10 ani 100 let.

Měli bychom věnovat velké úsilí práci s vědeckými a technickými talenty, vážit si jich, řešit včas nesnadné problémy, aby se nepociťovali nepohodlí ve svém výzkumu a životě, a současně i nadále zvyšovat investice do vědeckých výzkumů, řekl. Diskutoval opatření k lepšímu vybudování akademie a rezidenční čtvrti vědců Wisong.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil očekávání a přesvědčení, že funkcionáři a vědci akademie znatelně přispějí k vybudování prosperující a silné země úspěchy vědeckého výzkumu předtím, než se nimi vyfotografoval.
Doprovázeli ho soudruzi Pak Te Song, místopředseda ÚV KSP, Čche Tong Mjong, ředitel oddělení ÚV KSP, a Čo Jong Won, zástupce ředitele oddělení ÚV KSP.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp