Skip to content

Blahopřání Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan maršálu Kim Čong Unovi

Vážený soudruh

Kim Čong Un

předseda Korejské strany práce

předseda Komise pro státní záležitosti KLDR

vrchní velitel Korejské lidové armády

Pchjongjang

 

Vážený soudruhu Kim Čong Une,

členové Společnosti česko-korejského přátelství se seznámili s Vaším novoročním projevem, který je hrdou bilancí úspěchů lidové Koreje v budování a obraně socialismu. Jsme šťastni, že Korejská lidově demokratická republika pevně kráčí cestou socialismu a nezávislosti i v době zostřených a zcela neoprávněných sankcí a vyhrožování imperialistů a jejich následovníků.

V letošním roce, kdy Korejská lidově demokratická republika oslaví 70. výročí svého vzniku, si v bývalém Československu připomínáme 70 let od vítězství pracujícího lidu, který pod vedením Komunistické strany Československa zahájil budování socialismu. Po tragické obnově kapitalismu v naší vlasti a jejím rozdělení ve dva vazalské státy imperialismu zvláště oceňujeme revoluční zásluhy velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila, kteří uskutečňováním myšlenky čučche a politiky songun uhájili věc socialismu v nejtěžším období.

 

Vážený soudruhu maršále,

u příležitosti Vašich narozenin Vám přejeme pevné zdraví a mnoho úspěchů v rozvoji a obraně korejské revoluce, která je příkladem pokrokovým lidem celého světa. Zasíláme srdečné pozdravy Vám a všemu neohroženému korejskému lidu, který pod skvělým vedením Korejské strany práce brání a upevňuje svou zemi jako pevnost nezávislosti.

 

Společnost česko-korejského přátelství Pektusan,

v Praze dne 7. ledna čučche 107 (2018)