Skip to content

Kim Čong Un vydal rozkaz k testovací střelbě nové mezikontinentální balistické rakety

 

Pchjongjang, 29. listopadu čučche 106 (2017) – Soudruh Kim Čong Un, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády, vydal 28. listopadu čučche 106 (2017) vlastnoručně podepsaný rozkaz k provedení testovací střelby nově vyvinuté mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15.

Vláda Korejské lidově demokratické republiky vydala následující prohlášení o úspěšném testu nové mezikontinentální balistické rakety:
Bylo úspěšně provedeno zkušební odpálení mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15, nově vyvinuté v rámci politického usnesení a strategického rozhodnutí Korejské strany práce.
Zbraňový systém mezikontinentální balistické rakety typu Hwasong-15 je mezikontinentální balistickou raketou schopnou přenášet velkou těžkou hlavici a zasáhnout celou pevninu USA. Tento systém má mnohem větší výhody ve svých taktických a technologických specifikacích a technických charakteristikách než Hwasong-14, jehož odpálení bylo provedeno v červenci, a je to nejsilnější mezikontinentální balistická raketa, který splňuje cíl dokončení vývoje raketového vyzbrojování stanoveného KLDR.
Po schválení KSP a vlády KLDR byla mezikontinentální balistická raketa Hwasong-15 odpálena ve 2:48 29. listopadu čučche 106 (2017) na předměstí Pchjongjangu pod vedením soudruha Kim Čong Una.

 

Po uskutečnění 53minutového letu na předem určené oběžné dráze raketa přesně přistála v cílových vodách v otevřeném moři ve Východním korejském moři.
Testovací střelba byla provedena v systému s nejvyšším úhlem a neměla žádný nepříznivý vliv na bezpečnost sousedních zemí.
Raketa vzlétla do nejvyšší nadmořské výšky 4 475 km a uletěla vzdálenost 950 km.
Po sledování úspěšného odpálení nového typu mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15 vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un s hrdostí prohlásil, že jsme si konečně uvědomili velkou historickou věc dovršení státní jaderné síly, věc budování raketové síly.
Velký úspěch v testovacím odpálení mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15 je neocenitelným vítězstvím, dosaženým velkým a hrdinným lidem KLDR, který potvrdil linii KSP současného rozvoje dvou front s věrností bez nejmenšího váhání, navzdory zlomyslným výzvám imperialistů USA a jejich následovníků a různým potížím.
Rozvoj a pokrok strategických zbraní KLDR jsou prováděny k obraně svrchovanosti a územní celistvosti země před politikou jaderného vydírání amerických imperialistů a jaderných hrozeb a k zajištění pokojného života lidu, a proto nemůže představovat jakoukoli hrozbu pro jakoukoli zemi a region, pokud nebudou porušovat zájmy KLDR. Toto je naše slavnostní prohlášení.
Jako zodpovědná jaderná mocnost a mírumilovný stát bude KLDR vynakládat veškeré úsilí, aby sloužila ušlechtilému záměru obrany míru a stability světa.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Bulletin Velvyslanectví KLDR v Praze