Skip to content

7. výročí vítězství při ostřelování ostrova Jonpchjong

 

Pchjongjang, 24. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – Armádně-lidové společné shromáždění se konalo v kraji Kangrjong v provincii Jižní Hwanghe 23. listopadu u příležitosti 7. výročí vítězství v ostřelování ostrova Jonpchjong.
Přítomno bylo mužstvo a důstojníci Korejské lidové armády včetně sloužících příslušníků, kteří se zúčastnili ostřelování ostrova Jonpchjong, funkcionáři a civilisté ze všech oblastí života v kraji.


Armádní generálplukovník soudruh Ri Song Guk, velitel 4. sboru KLA, řekl ve svém projevu, že vítězství v ostřelování ostrvoa Jonpchjong bylo velkou událostí, protože plně prokázalo nezdolného ducha KLA a zaznamenalo stránku hrdého vítězství v dějinách čučche Koreje.
Nyní je sloužící mužstvo KLA, stojící na stráži na nejžhavějším místě jihozápadního úseku fronty, naplněno pevnou vůlí urychleně a nelítostně zaútočit na nepřátele a smést je do vody v pokračování tradice vítězství v ostřelování ostrova Jongpchjong.

 


 

Soudruh Kim Pong Hjon, předseda Kangrjongského krajského výboru Korejské strany práce, srdečně blahopřál vítězům v boji a vyjádřil vůli zničit nepřátele ve stejném zákopu spolu se sloužícím mužstvem, pokud imperialisté USA a jihokorejská loutková skupina zrádců vypálí byť jen kulku na teritoriální půdu a vody KLDR.
Vystoupili další řečníci.

Shromáždění bylo zakončeno představením a pochodem vojenské hudební skupiny KLA.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp