Skip to content

Trumpova návštěva je obchodní cestou

Pchjongjang, 11. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – Mluvčí Ministerstva zahraničních věcí KLDR v sobotu zveřejnil následující prohlášení:
Trump pokračuje ve své první cestě po Asii od doby, kdy nastoupil do úřadu, a od pátého dne tohoto měsíce se ochomýtá v okolní oblasti naší země.
Jeho současný výlet do okolního regionu je návštěvou válečného štváče ke konfrontaci pro zbavení KLDR jejího sebeobranného jaderného odstrašování. Není to nic jiného než obchodní cesta paliče války pro obohacení monopolů  obranného průmyslu USA ždímáním peněz z pytlů svých podřízených “spojenců”.
Trump během své návštěvy odhalil svou pravou povahu jako ničitel světového míru a stability a žebral o jadernou válku na Korejském poloostrově.
Co nelze ignorovat, je skutečnost, že Trump, nedlouho po svých bláznivých poznámkách o úplném zničení KLDR na Valném shromáždění Organizace spojených národů v září tohoto roku, učinil opět svůj připravovaný pokus odtrhnout náš lid od vlády a udržet soupeření mezi KLDR a mezinárodním společenstvím tím, že “démonizoval” naši zemi a zároveň zveřejnil nesmyslné poznámky naprosto popírající naši ideologii a systém.
Chvástal se “ohromnou nadřazeností moci USA” a “mírem prostřednictvím síly”. Musí však být dobře informován o stanovisku KLDR, která brání svou svrchovanost a právo na existenci a rozvoj udržováním skutečné rovnováhy síly s USA.
Historická poučení v desítky let dlouhých dějinách konfrontace KLDR – USA, jako například potupná porážka USA v Korejské válce v 50. letech, incident americké ozbrojené špionážní lodi “Pueblo”, incident průzkumného letadla “EC-121” a tak dále, jasně odpověděla na otázku, kdo je tím, který by neměl podceňovat ani pokoušet svého soupeře.
Vlastnictví jaderných zbraní KLDR bylo spravedlivou a nevyhnutelnou volbou k obraně naší národní svrchovanosti a důstojnosti a práv našich občanů k existenci a rozvoji za zvýšeného jaderného ohrožení a vydírání USA a jejich nepřátelských kroků vůči KLDR.
Nyní je navždy pryč doba, kdy nás Spojené státy ohrožovaly a vydíraly jadernými zbraněmi.
Nezodpovědné poznámky senilního starce, jako je Trump, nás nikdy nemohou vyděsit a nezastaví náš záměr. Spíše nám dodávají jisté přesvědčení, že naše volba vydat se cestou současné podpory ekonomické výstavby a budování jaderné síly byla ještě oprávněnější, a nutí nás urychlit úsilí o dosažení skvělé věci dovršení státní jaderné síly.
KLDR zůstává silná v odvaze a víře a jistě dosáhne konečného vítězství v konfliktu s USA, protože má skvělé vedení velkého vůdce a jednomyslnou jednotu armády a lidu, semknutých kolem svého vůdce, stejně jako neporazitelnou vojenskou sílu.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp