Skip to content

Kim Čong Un navštívil Kumsongský traktorový závod

 

Pchjongjang, 15. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, poskytl terénní pokyny Kumsongskému traktorovému závodu, který úspěšně provedl úkol v oblasti výroby traktorů nového typu, svěřený stranou, v revolučním duchu soběstačnosti.

 

Soudruh drahý vážený vůdce si prohlédl místnost pro výchovu v revolučních dějinách a místnost věnovanou historii továrny.

Poznamenav, že velký vůdce soudruh Kim Ir Sen navštívil továrnu 34krát a velký generál soudruh Kim Čong Il desetkrát, řekl, že díky samotným číslům lze dobře poznat nesmrtelné zásluhy vedení, které vykonali velcí vůdci pro rozvoj traktorového průmyslu založeného na čučche.

Když si s hlubokým pohnutím prohlížel fotografie soudruha Kim Ir Sena, prohlížejícího si traktor Čchollima vyrobený pracujícími továrny dne 14. listopadu 1958, a soudruha Kim Čong Ila poskytujícího důležité instrukce pro rozvoj továrny před nově vyrobeným traktorem Čchollima-2000, zdůraznil, že díky své odhodlané snaze továrna zaznamenala skvělé úspěchy v boji za uskutečnění komplexní mechanizace zemědělství v posledních letech.

 

 

Soudruh vážený nejvyšší vůdce si prohlédl nový typ 80 HP traktoru Čchollima-804, vyráběný v závodě. Sledoval se zářivým úsměvem v obličeji stovky modře nalakovaných traktorů stojících v řadách a s velkým oceněním uvedl, že je to velkolepé a továrna docílila velkého úspěchu.

Osobně jel na traktoru a řídil jej, aby se podrobně seznámil s jeho výkonem a technickými specifikacemi.

Řka, že dělníci továrny, kteří ve velké éře Čchollimy vyrobili první traktor Čchollima, dodávají lesk dnešní éře Mallimy výrobou nového traktoru Čchollima-804, dodal, že vrčení traktoru o výkonu 80 koní, hrdého výtvoru éry Mallimy, představuje velký pochod socialistické Koreje.

 

 

Poté si soudruh vážený nejvyšší vůdce prohlédl dílny pro zpracování a kompletaci, dílny pro zpracování plechů, odlévání a další části továrny a stanovil své pověření pro výrobu traktorů na příští rok, jakož i úkol modernizace.

Měla by být provedena další revoluce v pozitivním pohánění rozvoje průmyslu vozidel v zemi prostřednictvím projektu modernizace Kumsongského traktorového závodu, řekl, projevil laskavost pro renovaci továrny a slíbil, že vyšle silnou armádu budovatelů lidové armády.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se vyfotografoval s pracovními inovátory továrny.

Doprovázeli ho soudruzi Pak Pong Ču, člen předsednictva Politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády, O Su Jong, místopředseda ÚV KSP, a Čo Jong Won, zástupce ředitele odboru ÚV KSP.

 

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp