Skip to content

V USA sílí hnutí za potlačení Trumpova válečného štvaní

Pchjongjang, 6. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – V USA existuje silné hnutí za omezení Trumpova práva k použití síly.

26. října 62 členů Sněmovny reprezentantů USA předložilo “Žádný protiústavní útok proti severokorejskému jednání”, jehož cílem bylo zabránit tomu, aby Trump zahájil preventivní útok na KLDR bez schválení Kongresem, a senátoři také plánují přijetí podobného aktu.

Bývalí prezidenti a bývalí funkcionáři oddělení obrany, Státní zpravodajské agentury a Ústřední zpravodajské služby a Bílého domu vyzývají k omezení práva na využití síly udělená Trumpovi, neboť jsou znepokojeni tím, že může způsobit velké potíže a není si vědom škody, kterou může přinést jeho prohlášení.

New York Times, Washington Post a další hlavní mediální média vyzývají k zavedení příslušného zákona a organizace dokonce podávají žaloby proti Trumpově administrativě.

Je to poprvé v dějinách Spojených států, že politické a společenské kruhy země se pozvedly a žádají o omezení prezidentova práva na použití síly.

To ukazuje, že Trumpovy bojovné výlevy a válečná hysterie dosáhly fáze, kterou už nelze přehlížet.

USA jsou nyní vystaveny extrémnímu neklidu kvůli tomu, že Trumpovo chování připomíná duševně nemocného člověka.

Jeho nechutné činy, tlačící poměry do extrému, když volá po “vojenském řešení” a “úplném zničení”, vytvořily situaci, kdy jadernou válku může zahájit libovolný okamžik. Americká společnost má stejný názor, že to musí být zastaveno.

Předseda Výboru pro zahraniční vztahy Senátu vyjádřil obavy, když uvedl, že prezident, který je mentálně nestabilní, je jasným a aktuálním nebezpečím.

V poslední době CNN vzpomněla, jak byl prezident Nixon odrazen od toho, aby vyvolal povyk o zahájení jaderné války, a zároveň vykazoval příznaky duševní poruchy po skončení těžké doby kvůli “incidentu Watergate” v 70. letech. To může být považováno za odraz atmosféry pronikající USA.

Odpovědnost za uvedení současné nejhorší situace pod kontrolu spočívá zcela na USA.

Bude možné potlačit šílenství starého blázna jen tím, že bude omezen jeho výkon práva na použití síly.

Základním řešením je jeho propuštění z funkce, člověka označovaného jako “podstatně nebezpečný člověk, který má právo stisknout jaderné tlačítko”, a aby USA odvolaly nepřátelskou politiku vůči KLDR. Jinak mohou USA a celý svět trpět noční můrou jaderné války.

Pokud se Spojené státy nechtějí potýkat s hroznou jadernou katastrofou a tragickým koncem, měly by věnovat větší pozornost radám mezinárodního společenství.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp