Skip to content

Kim Čong Un navštívil Továrnu 16. března

Pchjongjang, 4. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – Vážený soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, poskytl terénní pokyny Továrně 16. března a nastolil úkoly pro její modernizaci.

Prohlédl si místnost věnovanou vzdělávání v revolučních dějinách a historii továrny, která byla založena 16. března 1977 a rozvinula se ve velkého výrobce nákladních automobilů, který významně přispěl k rozvoji ekonomiky země a vybudování její obranyschopnosti pod vedením velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

Řekl, že Továrna 16. března dokázala zajistit hrdou cestu vývoje pod moudrým vedením a pečlivou péčí velkých vůdců, kteří jasně ukázali továrně cestu vpřed,  když vybrali její umístění a pojmenovali první vyrobený středně těžký nákladní vůz “Tebeksan”.

Velice ocenil zásluhy dělníků továrny a poznamenal, že v uplynulých letech dodali velkým socialistickým stavbám a lidové armádě spoustu nákladních automobilů a přispěli tak k prosperitě země.

Uvedl, že místnosti pro výchovu v revolučních dějinách a historii továrny jsou dobře uspořádány, a zdůraznil potřebu nasměrovat primární úsilí k ideologickému vzdělání tak, aby inspirovalo dělníky továrny k důstojnému plnění jejich bojových úkolů s hrdostí a ctí práce ve významné jednotce, které strana přikládá velkou důležitost.

Soudruh drahý vážený vůdce následně prošel ústřední montážní dílnu, kombinovanou zpracovatelskou dílnu, dílnu pro zpracování plechů a další části továrny.

Poznamenal s uznáním, že funkcionáři, dělníci a technici továrny provádějí kolektivní inovace při výrobě těžkých nákladních vozidel v korejském stylu při řešení spletitých problémů pomocí vědy a technologií pod vztyčeným praporem soběstačnosti.

Vyjádřil přesvědčení, že funkcionáři a zaměstnanci Továrny 16. března plně splní svou čestnou povinnost, vždy opatrujíce důvěru strany, a vyfotografoval se s nimi.

Doprovázeli ho soudruzi O Su Jong a Pak Te Song, místopředsedové Ústředního výboru KSP, a Hong Jong Čchil, Čo Jong Won a Ju Čin, vedoucí představitelé ÚV KSP.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

(zkráceno)