Skip to content

Uskutečnila se setkání k oslavě 20. výročí zvolení Kim Čong Ila generálním tajemníkem KSP

Pchjongjang, 5. října čučche 106 (2017) (KCNA) – 5. října se uskutečnilo celostátní řečnické setkání v Lidovém paláci kultury k oslavě 20. výročí volby velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila generálním tajemníkem Korejské strany práce (KSP).


 

Setkání se zúčastnil soudruh Kim Ki Nam, místopředseda Ústředního výboru KSP; soudruh Kim Su Gil, předseda pchjongjangského městského výboru KSP a funkcionáři a pracovníci strany a mocenských orgánů, vlády, organizací pracujícího lidu, komisí, ministerstev, národních institucí a zdejších institucí a podniků.

Vystoupili zde funkcionáři a pracovníci, kteří byli vysoce oceněni na provinčních, okresních a celostátních soutěžích.

Účinkující uvedli, že volba Kim Čong Ila za generálního tajemníka KSP v souladu s jednomyslnou vůlí a přáním všech členů strany a sloužícího mužstva a lidu celé země je historickou událostí velkého významu pro rozvoj strany a pro dosažení věci revoluce čučche.

 

Pracující a členové Generální federace odborových svazů Koreje (GFTUK) uspořádali ve čtvrtek shromáždění na náměstí Památníku založení strany, aby oslavili 20. výročí zvolení velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila za generálního tajemníka Korejské strany práce (KSP) a její 72. výročí založení.

Setkání se zúčastnil soudruh Čche Rjong He, člen předsednictva Politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce (KSP), místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda Ústředního výboru KSP a příslušní funkcionáři, pracující a členové GFTUK.

Soudruh Ču Jong Gil, předseda Ústředního výboru GFTUK, přednesl zprávu, kterou následovaly projevy. Referent a řečníci vyzvali k ráznějšímu boji vstříc konferenci předjezdců Mallimy s vírou a optimismem, že dnešní zúčtování s USA a revoluce čučche jistě dosáhnou konečného vítězství, jelikož jsou vedeny váženým soudruhem Kim Čong Unem.

 

 

 

Pchjongjang, 6. října čučche 106 (2017) (KCNA) – Mládež a studenti se v pátek setkali v Ústředním sále mládeže k oslavě 20. výročí zvolení velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila generálním tajemníkem Korejské strany práce.

Mezi přítomnými byl soudruh Čche Rjong He, člen předsednictva Politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda Ústředního výboru KSP, příslušní funkcionáři a funkcionáři svazu mládeže.

Soudruh Čon Jong Nam, první tajemník Ústředního výboru Kimirsensko-kimčongilského svazu mládeže, přednesl zprávu, po které následovaly projevy. Referent a řečníci zdůraznili nutnost, aby všichni mladí lidé usilovali o konečné vítězství věci revoluce čučche pod vedením soudruha Kim Čong Una.

 


 

Setkání funkcionářek a členek svazu žen se konalo v Sále žen k oslavě 20. výročí zvolení velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila generálním tajemníkem KSP a k jejímu 72. výročí.

Přítomni byli příslušní funkcionáři a funkcionářky a členky svazu žen.

Soudružka Čang Čchun Sil, předsedkyně ÚV Socialistického svazu žen Koreje, přednesla zprávu, po níž následovaly projevy.

 

Referentka a řečnice uvedly, že skutky velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila budou zářit navždy v dějinách KSP a bude věčně živý jako věčný vůdce KSP a slunce čučche. Vyzvaly k plnému prokázání revoluční energie korejských žen ve velkém pokroku Mallimy pod vedením váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Poté se uskutečnilo vystoupení umělecké skupiny ÚV svazu žen. 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp