Skip to content

Národní seminář ke 20. výročí zvolení Kim Čong Ila generálním tajemníkem KSP

 

Pchjongjang, 3. října čučche 106 (2017) (KCNA) – V Lidovém paláci kultury se uskutečnil národní seminář, který hluboce ocenil nesmrtelné zásluhy velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila pro výstavbu strany a posílení Korejské strany práce v navždy kimirsensko-kimčongilskou stranu.

 

Přítomen byl soudruh Kim Ki Nam, místopředseda Ústředního výboru KSP, funkcionáři stranických a správních orgánů a organizací pracujících, orgánů ozbrojených sil a vědy, vzdělávání, literatury a umění, sdělovacích prostředků a z odvětví zachovávání revolučních památek v Pchjongjangu.

Účastníci vyslechli dokumenty. Na semináři promluvili soudruzi Kim Ki Nam; Ri Jong Čchol, generální ředitel a šéfredaktor nakladatelství Korejské strany práce; Čcha Kjong Il, ředitel Kim Ir Senovy politické univerzity; Mjong Son Jong, ředitel Kim Ir Senovy vyšší stranické školy; a Sin Jong Čchol, ředitel Politického byra vlády.

Uvedli, že volba Kim Čong Ila za generálního tajemníka KSP byla velice příznivou a historickou událostí, neboť umožnila neustálé rozvíjení KSP ve stranu vůdce a revoluční stranu typu čučche a přímý postup v její věci po nezměněné cestě nezávislosti, songunu a socialismu.

 

 

Odkazovali na nesmrtelné činy, které Kim Čong Il vykonal svou vzácnou ideologickou teoretickou moudrostí a osvědčeným vůdcovstvím, aby posílil KSP v revoluční stranu typu čučche, ve které je striktně zajištěna monolitní myšlenka a vedení vůdce.

Jeho největší zásluhou o revoluční věc čučche je, že zajistil, že vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un byl umístěn na nejvyšší místo KSP, aby otevřel jasnou budoucnost socialistické věci čučche, říkali jednomyslně.

 

 

Podotýkajíce, že Kim Čong Ilovy zásluhy o vybudování revoluční strany vůdce jsou důstojně zachovávány Kim Čong Unem, řečníci vyjádřili, že Kim Čong Il bude žít věčně jako věčný generální tajemník KSP, symbol neporazitelnosti a slunce songunu, když posiloval KSP v silný politický štáb revoluce songun pod vztyčeným praporem songunu po celý svůj život, čímž plně projevil před světem její důstojnost a sílu.

Zdůraznili nezbytnost jednomyslně se semknout kolem Ústředního výboru KSP a plně demonstrovat neporazitelnou sílu velké kimirsensko-kimčongilské strany a podniknout všestranný výpad pro konečné vítězství revoluční věci čučche pod jasným plánem pro vybudování velké prosperující a silné socialistické země, odhaleným 7. sjezdem KSP.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp