Skip to content

Kim Čong Un navštívil farmu č. 1116 jednotky 810 KLA

Pchjongjang, 30. září čučche 106 (2017) (KCNA) – Nejvyšší velitel Korejské lidové armády soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti KLDR, poskytl polní vedení farmě č. 1116 jednotky 810 Korejské lidové armády (KLA).

 

Návštěvou farmy v září minulého roku podnikl kroky k vybudování institutu, který by vyhovoval nejnovější zemědělské vědě, a dalších moderních skleníků, a přeměně sousední farmy na experimentální.

Prohlédl si vysoce výnosné odrůdy plodin jako „Phjongok 9“, „rýže suchých polí 24“ a kaoliangovou kukuřici pěstovanou farmou a vešel do nově postaveného třípatrového institutu.

Prošel každou částí ústavu řka, že byl úspěšně vybudován jako základna pro výzkum nejnovějších zemědělských věd, dokonale ve svém designu a konstrukci.

Prošel nově postavenými skleníkovými, experimentálními a kultivačními pozemky atd., aby se podrobně seznámil s prací pro pěstování semen a jejich růst.

 

 

Byl potěšen, že vidí rýži na vodním poli, rýži na suchém poli, kaoliangovou kukuřici, černou kukuřici, cukrovou třtinu a další rostoucí v moderním skleníku s plnými materiálními a technickými podmínkami pro pěstování osiva ve všech ročních obdobích. Zdůraznil, že je nutné, aby farma věnovala hlubokou pozornost distribuci vysoko výnosných odrůd plodin v celé zemi.

Na pozemku pro zeleninu, úspěšnou v experimentální kultivaci, uvedl, že další nová zelenina, která má úžasně vysokou produktivitu a výživnou hodnotu, byla vyvinuta, aby otevřela jasné vyhlídky na dodávku zeleniny lidu a sloužícímu mužstvu. Osobně pojmenoval zeleninu „Tanbekčcho“ ve smyslu, že je bohatá na bílkoviny.

 

 

Při pohledu na pozemek, který zajistil vysokou úrodu suché rýže, s širokým úsměvem řekl, že „rýže suchých polí 24“ prokázala úsporu vody a vysokou výnosnost, když je vysoce odolná vůči suchu, ačkoli závažné sucho přetrvává po více než 60 dní po zasetí.

Když viděl velké kukuřičné klasy v polích, kde roste kmen kukuřice „Phjongok 9“, řekl, že jestliže je možné produkovat 13 až 15 tun obilí na hektar pěstováním kukuřice po sklizni pšenice, „Phjongok 9“ je kmen, které se hodí ke dvojité sklizni.

 

 

Funkcionáři a pracující farmy uspěli v pěstování kmenů s vysokým výnosem, které jsou přizpůsobeny geografickým rysům Koreje s omezenou ornou půdou, vysoce odolné vůči škodlivému hmyzu a s krátkou dobou růstu s vysokým a stabilním výtěžkem i za nepříznivých okolností, aby dokázali platnost a životaschopnost politiky naší strany pro zlepšování osiva, které je pro zemědělství klíčové, uvedl a dodal, že všechny jednotky by se měly poučit ze zkušeností získaných farmou.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil důležité úkoly, které musí farma provádět.

Doprovázeli ho soudruzi Čche Rjong He, člen předsednictva Politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP; Kim Jong Su a Čo Jong Won, vedoucí představitelé ÚV KSP; a armádní generálplukovník Čo Nam Čin a armádní generálporučík Han Kwang Sang, velící důstojníci Korejské lidové armády.

 
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp