Skip to content

Dobrovolníci v celé zemi vstupují do Korejské lidové armády

 

Pchjongjang, 29. září čučche 106 (2017) (KCNA) – Po přijetí prohlášení váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una mladí lidé v KLDR povstali do závěrečné posvátné války proti USA s pevným odhodláním vypořádat se s americkými imperialisty, zapřísáhlými nepřáteli korejského lidu. 

Soudruh Kim Un Čchol, zástupce ředitele oddělení ÚV Kimirsensko-kimčongilského svazu mládeže, řekl KCNA:

Více než 1,79 milionu pracující mládeže a studentů po celé zemi požádalo o povolení vstoupit nebo se vrátit do armády poté, co bylo oznámeno prohlášení předsedy Komise pro státní záležitosti KLDR.

Za pouhé tři dny se do armády přihlásilo nejméně 120 000 pracující mládeže v provincii Severní Pchjongan a více než 97 000 lidí v provincii Jižní Hwanghe.

 

 

Pchjongjang, 1. října čučche 106 (2017) (KCNA) – Všechny ženy v KLDR jsou plné odhodlání povstat na obranu země.

Podle příslušního funkcionáře požádalo přes 1,22 milionu žen o povolení vstupu do Korejské lidové armády nebo znovupřipojení k ní s úmyslem smést ze země americké imperialisty, kteří chtějí “zcela zničit” KLDR, a počet dobrovolníků denně narůstá.

Při této příležitosti soudružka Čong Ok Sun, obyvatelka okrsku Rangnang v Pchjongjangu, která se dobrovolně přihlásila do služby v armádě, řekla KCNA:

Po okupaci jižní Koreje před více než 70 lety se imperialisté USA nezměnili ve svých cvičeních války proti KLDR a zoufalých krocích k její izolaci a potlačení, nespokojeni s tím, že uvrhli celý korejský národ do holocaustu Korejské války.

Panující situace mi umožňuje si uvědomit, že konečným cílem amerických imperialistů je úplné zničení nejen území, majetku, ideologie a systému KLDR, ale také všeho jejího mírumilovného lidu.

Jsem velmi dychtiva bezohledně postřílet všechny ty americké psy, posedlé vražedným šílenstvím k ublížení mé šťastné rodině a krásným dětem.

Soudružka Kim Hje Gjong, obyvatelka města Nampho, řekla:

Před dvěma lety jsem v pchjongjangské porodnici porodila trojčata. Když vidím, jak má trojčata zdravě vyrůstají díky láskyplné péči Korejské strany práce a státu, posiluji svou vůli obětovat se naší požehnané socialistické zemi.

Je to má jediná víra, dělat to nejlepší v obraně své země jako hrdé matky.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp