Skip to content

Otevřené dopisy zahraničním parlamentům a politickým stranám

Pchjongjang, 25. září čučche 106 (2017) (KCNA) – Výbor pro zahraniční záležitosti Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky zaslal v neděli otevřený dopis parlamentům různých zemí světa.
V dopise se uvádí, že Trump, prezident Spojených států, které se označují za „supervelmoc“, popřel existenci KLDR, důstojného suverénního státu, a vyplivnul ignorantské poznámky o „úplném zničení“ na Valném shromáždění OSN, největším oficiálním diplomatickém fóru, které ohromily světovou veřejnost.
Výbor zahraničních věcí Nejvyššího lidového shromáždění KLDR, jehož základním posláním je prosazovat vztahy přátelství a spolupráce se všemi parlamenty a lidem milujícím mír, vycházeje ze zahraniční politiky Korejské strany práce dbající na nezávislost, mír a přátelství jako své myšlenky, hořce odsoudil bezohledné poznámky Trumpa jako nesnesitelnou urážku vůči korejskému lidu, prohlášení války proti KLDR a vážné ohrožení globálního míru.
Dopis pokračuje:
Od prvního dne svého úřadu Trump provádí panovačné a svévolné praktiky, rozbíjí mezinárodní zákony a dohody, které způsobují jeho nespokojenost s „principem USA na prvním místě“, což je úroveň amerického způsobu myšlení, že je nejlepší, pokud jsou USA bohaté na úkor celého světa.
Spojené státy dostaly na kolena takové země, které nemají princip, netolerantní a sobecké země, které prosazují své zájmy pouze jaderným klackem a silou, a připravily protiprávní „rezoluci o sankcích proti KLDR“, která popírá základní právo na existenci korejského lidu a brání normálnímu rozvoji hospodářství porušením nedotknutelné Charty OSN zneužitím Rady bezpečnosti OSN. Jedná se o intenzivní akt odhalení „principu USA na prvním místě“.
Trump hrozí úplným zničením KLDR, důstojného nezávislého a svrchovaného státu a jaderné mocnosti. To je extrémní čin hrozící úplným zničením celého světa.
Pokud si Trump myslí, že dostane KLDR, jadernou mocnost, na kolena prostřednictvím hrozby jaderné války, je to velká chyba a nevědomost.
KLDR se stala jadernou mocností v souladu se svým názvem, ​​neboť vybudovala silný arzenál jaderných zbraní a různorodých prostředků dodávek jaderných zbraní díky spoléhání na vlastní síly a samostatnému rozvoji. Skutečným nepřítelem, jemuž se snaží jaderná síla KLDR vyrovnat, je samotná jaderná válka.
Výbor pro zahraniční záležitosti Nejvyššího lidového shromáždění KLDR vyjadřuje přesvědčení, že parlamenty různých zemí světa, které milují nezávislost, mír a spravedlnost, využijí této příležitosti k tomu, aby splnily své přiměřené mise a povinnosti při realizaci lidské touhy po mezinárodní spravedlnosti a míru s ostrou ostražitostí proti hněvivým a bezohledným krokům Trumpovy administrativy, která se snaží přivést svět do hrozné jaderné katastrofy.

 

Pchjongjang, 25. septembra čučche 106 (2017) (KCNA) – Ústredný výbor Kórejskej strany práce (KSP) poslal 24. septembra otvorený list zahraničným politickým stranám.

List obsahuje priateľské pozdravy zahraničným politickým stranám, ktoré sa snažia o mier a bezpečnosť sveta a o sociálny rozvoj a blaho ľudí.

Pripomína, že predseda Komisie pre štátne záležitosti KĽDR vyhlásil, že sa postará o to, aby šéf USA draho zaplatil za popieranie existencie KĽDR, jej hanobenie a hovorenie hrubých nezmyslov vyzývajúcich na jej úplné zničenie pred očami sveta.

Vyhlásenie predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR odzrkadľuje hnev a vôľu všetkých členov strany a ďalších ľudí, ktorí sú odhodlaní bojovať proti americkým imperialistom až do konca a úspešne tento boj zavŕšiť, keďže sa opovažujú očierňovať dôstojnosť najvyššieho vedenia KĽDR a odhalili svoj pokus vtiahnuť kórejský ľud do hrôzy jadrovej vojny; uvádza sa v liste, dodávajúc:

Toto vyhlásenie vo veľkej miere povzbudzuje svetové progresívne politické strany a ľudí vo svojom boji za zmarenie provokačných vojnových krokov amerických imperialistov, náčelníkov imperialistickej reakcie a narušiteľov svetového mieru, a za budovanie novej spoločnosti – nezávislej, mierovej a spravodlivej.

Dnešný dôrazný boj proti americkým imperialistom, ktorých spôsob existencie sa zakladá na agresii a vojne, slúži ako hlavný prostriedok zabezpečenia mieru a bezpečnosti sveta.

Za účelom realizácie skutočnej medzinárodnej spravodlivosti a ochrany základného práva na existenciu ľudstva, je potrebné čeliť nukleárnym tyranom pomocou cenného jadrového meča spravodlivosti.
Je pravdou, že konfrontácia medzi KĽDR a USA učí svet.

Ústredný výbor Kórejskej strany práce vrele vyzýva zahraničné politické strany oceňujúce nezávislosť, spravodlivosť a mier, aby ukázali jednotu v spoločnom konaní a fronte proti bezohľadným krokom Spojených štátov, kvôli ktorým sa svet rúti smerom k jadrovej katastrofe.

Vyjadrila tiež očakávanie, že prejavia nemennú podporu a solidaritu Kórejskej strane práce a kórejskému ľudu v ich spravodlivom boji za ochranu zvrchovanosti, dôstojnosti a práva na existenciu krajiny a za ochranu mieru a bezpečnosti Kórejského polostrova a celého regiónu.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp