Skip to content

Prohlášení k nehorázným výrokům prezidenta USA

Praha, 22. září čučche 106 (2017) – Společnost Pektusan je velice znepokojena vystoupením prezidenta USA na půdě OSN, která má zastupovat všechny státy světa. Je velice neseriózní, že člověk, který se vydává za představitele “největší, nejvyspělejší a nejdemokratičtější země světa”, si dovolí velice drze a z pozice imperialistického diktátora ve svém vystoupení napadat a vyhrožovat zemím, které mají odlišný názor na vývoj ve světě než on, právě v tak významné světové organizaci a na tak významném fóru představitelů zastupujících svoje země.

Jeho názor, že USA v nezbytném případě totálně zlikvidují Korejskou lidově demokratickou republiku vojenskou silou včetně použití jaderných zbraní, považujeme za nehoráznou výhrůžku svrchované a demokratické zemi, která nedělá nic jiného, nežli se brání výhrůžkám a ohrožování USA a jeho imperialistickými satelity. Jeho vystoupení je plné jedovatých, imperialismu vlastních vyjádření nejen ke KLDR, ale i vůči jejímu nejvyššímu představiteli KIM ČONG UNOVI, který svými smělými rozhodnutími vede svou zemi k úspěšnému budování socialismu a dokázal se USA postavit také vývojem a moderními zbraňovými systémy zabezpečit svoji zemi proti vojenské síle USA.

Jeho dosavadní úspěchy ve vojenské oblasti nemohou USA potřebovat pro svoji politiku uplatňovanou nejen na Korejském poloostrově, ale dá se říci, na celém světě. Kam vkročí americká vojska, tam všude je po nich “spoušť”.

Jakým právem tento prezident osočuje jinou zemi z věznění lidí, jejich zabíjení, mučení hladomorem apod.? Je oprávněn takto hovořit představitel země, která mučí a zavírá vězně bez možnosti soudních procesů na Quantánamu, zabíjí civilní obyvatelstvo v Sýrii a jinde ve světě?

Dejte ruce pryč od KLDR! Nechte ji řídit si svoje záležitosti svým lidem a vedoucími činiteli země, v čele s nejvyšším představitelem KIM ČONG UNEM.

Plně stojíme za jeho rozhodnutími, zveřejněnými v jeho vystoupení jako odpověď Trumpovi.

Ať žije Korea!

Za Společnost česko-korejského přátelství Pektusan

I. místopředseda RSDR. Jozef Servista

Praha dne 22. 9. 2017