Skip to content

Kim Čong Un k Trumpovi: Vystrašený pes štěká hlasitěji

 

Pchjongjang, 22. září čučche 106 (2017) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR, vydal ve čtvrtek prohlášení.

Celý text prohlášení uvádí:

Řeč prezidenta USA v jeho prvním projevu v aréně OSN za panujících závažných okolností, ve kterých se situace na Korejském poloostrově stala napjatou jako nikdy předtím a přiblížila se k riskantnímu stavu, vzbuzuje obavy po celém světě.

Vytvářeje si obecnou představu o tom, co řekne, očekával jsem, že to budou stereotypně napsané, připravené poznámky trochu odlišné od toho, co pronesl ve svém úřadě v momentálním popudu, když musel mluvit na největší světové oficiální diplomatické scéně.

Ale dalek tomu, aby učinil poznámky o jakékoliv přesvědčivé moci, kterou lze považovat za užitečnou ke zmírnění napětí, učinil bezprecedentní hrubý nesmysl, který jsme nikdy předtím neslyšeli od žádného z jeho předchůdců.

Vystrašený pes štěká hlasitěji.

Radil bych Trumpovi, aby vážil slova a uvažoval, s kým mluví a před kým mluví, když pronáší řeč před světem.

Duševně vyšinuté chování prezidenta USA, otevřeně vyjadřujícího v aréně Organizace spojených národů neetický úmysl „zcela zničit“ suverénní stát, za hranicí hrozby změnou režimu nebo převrácení společenského systému, nutí jedince se schopností normálního myšlení přemýšlet o rozvážnosti a klidu.

Jeho poznámky mi připomínají slova o „politickém laikovi“ a „politickém kacíři“, která byla v oblibě v odkazu na Trumpa během jeho prezidentské volební kampaně.

Po nástupu do úřadu Trump zneklidnil svět hrozbami a vydíráním proti všem zemím na světě. Není způsobilý pro výsadu nejvyššího velení země a zjevně je lupičem a gangsterem, libujícím si ve hře s ohněm, spíše než politikem.

Jeho poznámky, které popsaly americkou alternativu prostřednictvím přímého vyjádření jeho vůle, mě přesvědčily, spíše než zděsily nebo zastavily, že cesta, kterou jsem si zvolil, je správná a že se jí musím držet až do konce.

Nyní, když Trump odepřel existenci a urazil mě a mou zemi před očima světa a učinil nejzuřivější vyhlášení války v dějinách, že zničí KLDR, budeme zodpovědně zvažovat uplatnění odpovídající, nejvyšší úrovně tvrdých protiopatření v dějinách.

Akce je nejlepší volbou pro jednání se senilním starcem, neschopnému naslouchat, pronášejícímu jen to, co chce říct.

Jako muž zastupující KLDR a důstojnost a čest svého státu a lidu i svou vlastní, dokáži, že muž, který drží výsadu nejvyššího velení v USA, draze zaplatí za svou řeč, která vyzývá k úplnému zničení KLDR.

Toto není rétorické vyjádření, které Trump miluje.

Nyní přemýšlím o tom, jakou reakci mohl očekávat, když si dovolil vypustit z úst tak výstřední slova.

Bez ohledu na to, co Trump očekává, bude čelit následkům nad své očekávání.

Určitě a rozhodně zkrotím duševně vyšinutého amerického senilního starce ohněm.

 

Kim Čong Un, 21. září čučche 106 (2017)

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp