Skip to content

Zahájeno 20. mistrovství světa v tekwondu

 

Pchjongjang, 18. září čučche 106 (2017) (KCNA) – 20. ročník mistrovství světa v tekwondu zde byl zahájen s náležitou slavností 17. září. (Korejské bojové umění tekwondo je mezinárodně známé pod anglickým přepisem taekwondo či Taekwon-Do, pozn. překl.)  
Šampionátu se účastní hráči a delegace z 69 zemí a regionů světa.


Občané Pchjongjangu po cestě srdečně přivítali účastníky.

Na zahajovacím ceremoniálu byli přítomni soudruzi Pak Pong Ču, Čche Rjong He, Kim Kjong Ho, předseda Korejského výboru tekwondo, který je předsedou organizačního výboru šampionátu, příslušní funkcionáři a pracující  Pchjongjangu. Zúčastnili se jej Ri Jong Son, předseda Mezinárodní federace tekwonda (ITF) a předseda Mezinárodního výboru her bojových umění, výkonní členové ITF, zástupci národních svazů v rámci ITF a diplomatičtí vyslanci různých zemí a zdejší členové mezinárodních orgánů a další zahraniční hosté.
Tekwondistické týmy KLDR, Ruska, Mongolska, Bulharska, Číny, Česka, Kambodže, Kazachstánu, Austrálie, Ugandy, Ukrajiny, Anglie a Estonska a dalších zemí a rozhodčí vstoupili do slavnostního zahájení.

 

 

Soudruh Kim Kjong Ho ve své zahajovací řeči před gratulačními projevy vyjádřil díky účastníkům za jejich pozitivní podporu.

Soudruh Pak Pong Ču řek, že doufá, že účastníci budou hájit svornost a jednotu a během mistrovství prožijí příjemné a šťastné dny.
Soudruh Ri Jong Son vyjádřil přesvědčení, že účastníci projeví svou vyspělou techniku a vznešené duševní a mravní rysy a plně prokáží výhody a sílu ortodoxního tekwonda.
Tekwondisté
 složili slib a bylo uvedeno představení ke gratulaci mistrovství.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp