Skip to content

Kim Čong Un vedl další zkušební střelbu Hwasong-12

 

Pchjongjang, 16. září čučche 106 (2017) (KCNA) – Drahý nejvyšší vůdce vážený soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, opět na místě vedl zkušební odpálení strategické balistické rakety středního a dlouhého doletu Hwasong-12.


 

Přivítali ho soudruzi Ri Pjong Čchol, Kim Čong Sik, Čo Jong Won, Ju Čin a další vedoucí funkcionáři ÚV KSP, generál strategických sil soudruh Kim Rak Gjom, velitel strategických sil KLA, a soudruzi Čang Čchang Ha, Čon Il Ho a další funkcionáři v oblasti vědeckého výzkumu v oblasti obrany.

Cvičení se účastnili vědci a technici v oblasti raketového výzkumu a operační jednotka rakety Hwasong-12 strategických sil KLA.

 

 

Odpalovací cvičení se uskutečnilo za účelem uklidnění válkychtivosti USA, které nedávno vykřikovaly o použití vojenské síly proti KLDR, a posílení operační schopnosti útoku a protiútoku, aby bylo možné čelit útoku rychlými a silnými vojenskými protiopatřeními při ovládnutí povelu nakládat s jadernými hlavicemi a potvrdit akční postupy skutečné války.

Hwasongští dělostřelci byli brzy ráno nasazeni do odpalovacího prostoru po náhlém povelu váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una. Čekali na okamžik, aby odpálili balistickou raketu po zahájení přípravy pod obratnou organizací a velením.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce přišel na startovní plochu, seznámil se s plánem odpálení a přípravou a vydal rozkaz k odpálení strategické balistické rakety středního a dlouhého doletu Hwasong-12.

V tu chvíli Hwasong-12 vzlétl k nebi s oslnivým zábleskem a velkým výbuchem.

Vypálená balistická raketa přeletěla oblohou nad japonským Hokkaidem po předem nastavené dráze a přesně zasáhla předem stanovené cílové vody v Pacifiku.

 

 

Vážený soudruh drahý nejvyšší vůdce vysoce ocenil, že současné cvičné odpálení velkého významu při zvyšování bojeschopnosti jaderných sil dosáhlo svého cíle, a vyjádřil velkou spokojenost s úspěšným cvičným odpálením.

Chvále hwasongské dělostřelce za dobrou manipulaci s raketou schopnou službou palebné síly, řekl s hrdostí, že bojová účinnost a spolehlivost Hwasong-12 byla důkladně ověřena, kapacita operačních členů pro skutečnou válku je také velmi dokonalá a práce na zvýšení bojové síly Hwasong-12 byly uskutečněny.

Poznamenal, že všechna cvičení by měla být smysluplná a praktická pro zvýšení bojové síly jaderných sil, jako je tomu v současné době, a měl by být přísně ustaven rozkaz nakládat s jadernými hlavicemi pro jejich nasazení pro skutečnou válku.

Zdůraznil nutnost, aby vědci a technici v oblasti raketového výzkumu a hwasongští dělostřelci zkonstruovali rakety na moderním a supermoderním základě a rozvinuli operační úroveň do vyššího stupně jejich úzkou kombinací.

 

 

Řekl vedoucím funkcionářům oddělení muničního průmyslu Ústředního výboru strany a oblasti obranného vědeckého výzkumu, kteří ho doprovázeli, že naším konečným cílem je nastolit rovnováhu skutečné síly s USA a přimět vládce USA, aby se neodvážili mluvit o vojenské variantě proti KLDR. A zdůraznil, že je nutno běžet plnou rychlostí a přímo v kvalitativní konsolidaci schopnosti vojenského útoku pro jaderný protiútok, se kterým by se USA nemohly vyrovnat.

Jak uznává celý svět, všech těchto úspěchů jsme dosáhli navzdory sankcím OSN, které trvaly desítky let, a žádný z nich nebyl učiněn za jakékoli „podpory“ OSN, řekl a dodal, že je malicherné od těch zemí, považujících se za velmoci, domnívat se, že se KLDR může vzdát sankcím OSN.

Měli bychom jasně ukázat velmocenským šovinistům, jak náš stát dosáhne cíle dokončení své jaderné síly navzdory neomezeným sankcím a blokádě, uvedl soudruh drahý nejvyšší vůdce, zdůrazňuje potřebu dokončit práci mobilizací úsilí celého státu, protože téměř dosáhla konce.

 


 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp