Skip to content

KLDR zajišťuje moderní bydlení všemu lidu

 

Pchjongjang, 9. září čučche 106 (2017) (Uriminzokkiri) – Založení Korejské lidově demokratické republiky 9. září čučche 37 (1948) bylo zrozením správce zodpovědného za živobytí lidu, skutečně lidové moci.
Se založením KLDR se korejský lid stal pánem země a šťastným lidem, který se nemusí starat o bydlení.

 

Od dávných časů se říká, že jedním z největších neštěstí je bezdomovectví.
Korejský lid byl dlouho spoután ve feudálních okovech a trpěl vojenskou okupací japonského imperialismu, takže neměl žádné vhodné domy, ve kterých by žil. Jeho staletou touhou bylo žít v domech krytých taškami.
Pečuje o dlouho ochraňovanou touhu lidu, velký vůdce soudruh Kim Ir Sen předložil jako hlavní politiku vlády, aby lidu zdarma poskytla bytové domy, a moudře vedl úsilí o její uskutečnění.
Ve všech fázích socialistické výstavby zajistil, že bytové domy byly budovány v městských i venkovských oblastech.
Když vedl poválečnou obnovu země, která byla obrácena v popel během Korejské války (červen 1950 – červenec 1953), vyprovokované imperialisty USA, nastolil výstavbu bytových domů v hlavním městě jako úkol prvořadého významu ke stabilizaci života obyvatel Pchjongjangu, kteří neměli střechu nad hlavou. Dokonce navštívil staveniště a dal pokyn, že obývací pokoje mají mít vyhřívané podlahy, aby obyvatelé v životě necítili nejmenší nepohodlí.

 

 

Při poskytování místního vedení na staveništi ulice Čchollima v Pchjongjangu osobně učil stavitele, jak tapetovat domy. Sám se zhostil bytové výstavby v Oguk-ri, v kraji Anak, provincii Jižní Hwanghe, aby uskutečnil touhu korejského lidu žít v pěkných domech.
Soudruh předseda Kim Čong Il, věren prezidentově šlechetné náklonnosti k lidu, zajistil, že byly postaveny moderní domy pro lid v Pchjongjangu i jiných částech země.

Byly postaveny takové nádherné ulice v Pchjongjangu jako ulice Čchanggwang, Munsu, An Sang Thek, Kwangbok, Tongil, Mansude a Čchangčon a venkovské vesnice v kraji Tehongdan v severní části země, Migok-ri v Sariwonu a dalších částech země; země se změnila v socialistickou pohádku. A všechny jsou spojeny s úsilím soudruha předsedy a posvátnou oddaností lidu.

Nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, který přikládá nejvyšší a absolutní prioritu zájmům a pohodlí lidu, nechal postavit pro lid moderní domy, jak vyžaduje budování civilizované socialistické moci.
Jako návrhář a vlastník stavebních prací navrhl výstavbu nové ulice a osobně vybral místo stavby. Také navštívil prašné místo stavby a vystoupil na mrakodrap, aby se seznámil s detaily stavby.
Pod jeho energickým vedením k poskytnutí nejlepšího komfortu svému lidu byla v celé zemi odhalena dech beroucí skutečnost, kdy se přednášející, vědci a obyčejní pracující lidé přestěhovali do palácových domácností v bytových budovách pro přednášející na Kim Ir Senově univerzitě, v ulici vědců Miré, ulici vědců Unha, rezidenční čtvrti vědců Wisong a ulici Rjomjong.

Korejský lid, který se těší rostoucím výsadám lidově orientované vlády, zdvojnásobuje své úsilí, aby se významně podílel na prosperitě socialistické země.Uriminzokkiri (Společným úsilím našeho národa), http://uriminzokkiri.com