Skip to content

Vítání tvůrců vodíkové bomby a armádně-lidové shromáždění v Pchjongjangu

Pchjongjang, 7. září čučche 106 (2017) (KCNA) – Přispěvatelé k úspěšnému testu vodíkové bomby pro mezikontinentální balistickou raketu přijeli do Pchjongjangu 6. září.
Před Výstavištěm tří revolucí byli přivítáni soudruhem Ri Man Gonem, místopředsedou Ústředního výboru Korejské strany práce, a dalšími funkcionáři Ústředního výboru strany.
Obyvatelé Pchjongjangu je v ulicích srdečně vítali, mávajíce vlajkami KLDR, rudými prapory a kyticemi.


Přispěvatelé navštívili sochy velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila na vrchu Mansu, aby předali zprávu o svém úspěchu a slíbili, že úspěšně dovrší svou výzkumnou a vývojovou kampaň za účelem dosažení cílů konečné fáze zdokonalení státních jaderných sil, stanovených sedmým sjezdem Korejské strany práce, věrni vedení váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

  

Armádně-lidové shromáždění se uskutečnilo 6. září na Kim Ir Senově náměstí v Pchjongjangu, aby oslavilo úspěšný test vodíkové bomby, připravené pro mezikontinentální balistickou raketu, který byl proveden v rámci strategického plánu Korejské strany práce na podporu jaderných sil.

 


Shromáždění se zúčastnili soudruzi Kim Jong Nam, Hwang Pjong So, Pak Pong Ču, Čche Rjong He a další vedoucí straničtí, státní a armádní představitelé, předseda přátelské strany, přispěvatelé k úspěšnému testu vodíkové bomby připravené na mezikontinentální balistickou raketu, funkcionáři strany a orgánů ozbrojených sil, ministerstev a státních institucí, mužstvo a důstojníci Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil a funkcionáři institucí všech úrovní a průmyslových podniků města Pchjongjangu.

 


Blahopřejné projevy přednesli soudruzi Pak Pong Ču, člen předsednictva politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády; Čche Te Bok, člen politického byra ÚV KSP a místopředseda ÚV KSP; generál letectva O Kum Čchol, místopředseda generálního štábu KLA; a Čon Jong Nam, první tajemník ÚV Kimirsensko-kimčongilského svazu mládeže.
Řečníci uvedli, že díky energickému vedení a neúnavné obětavosti a úsilí váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una se KLDR stala  čučche státem jaderných zbraní, světovou vojenskou mocností.

 


Neporazitelná revoluční pektusanská armáda ukončí osud gangsterských imperialistů USA nejsilnějšími a nejnelítostnějšími preventivními útoky, pokud společně s hordami zrádců nakonec zažehnou válku, nedoceňujíce naprosto spravedlivá sebeobranná opatření KLDR pro posílení jaderného odstrašení, zdůraznili.
V závěru shromáždění byly vypáleny na oblohy nad Pchjongjangem ohňostroje.

 

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

(zkráceno)