Skip to content

Kim Čong Un vedl odpálení balistické rakety strategických sil KLA nad Japonsko

 

Pchjongjang, 30. srpna čučche 106 (2017) (KCNA) – Nejvyšší vůdce vážený soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, vedl na místě cvičnou střelbu strategické balistické rakety  středního a dlouhého doletu strategických sil KLA.

Na cvičení dohlíželi vysocí funkcionáři Ústředního výboru KSP, mezi nimiž byli soudruzi Ri Pjong Čchol, Kim Čong Sik, Čo Jong Won a Ju Čin a funkcionáři v oblasti vědeckého výzkumu v oblasti obrany včetně soudruhů Čang Čchang Haa a Čon Il Hoa.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce byl přivítán veliteli strategických sil KLA včetně soudruha generála Kim Rak Gjoma, velitele strategických sil KLA.

Na cvičení se podílely hwasongské dělostřelecké jednotky strategických sil KLA, jejichž úkolem je v případě mimořádné události napadnout základny sil imperialistického agresora USA, umístěné na operační scéně Pacifiku, a strategická balistická raketu středního a dlouhého doletu Hwasong-12.

 

 

Jak je ve světě známo, cvičná střelba strategické balistické rakety středního a dlouhého doletu strategických sil KLA byla vedena jako součást odezvy proti společnému vojenskému cvičení “Ochránce svobody Ulči” (anglicky “Ulji Freedom Guardian”, pozn. překl.) USA a jihokorejských loutkových sil. To bylo nakonec zahájeno při nerespektování smysluplného a zásadního varování KLDR.

Výcvik byl prováděn kombinací náhlých manévrů a úderu, aby bylo možné odhadnout a posoudit postoj strategických sil KLA pro okamžité řešení nepříznivých událostí na Korejském poloostrově a potvrdit skutečnou kapacitu válečné operace nově pořízené strategické rakety středního a dlouhého doletu.

 

 

Hwasongské dělostřelecké mužstvo, které poprvé v hlavním městě KLDR uskutečnilo cvičnou střelbu na rozkaz váženého soudruha nejvyššího vůdce, bylo naplněno silným bojovým nadšením.

Soudruh drahý vážený vůdce přišel na odpalovací plochu brzy ráno a sledoval, jak dělostřelci hbitě manévrovali a dislokovali raketomet Hwasong-12, a chválil je pro jejich inteligentní a přesný pohyb.

Seznámil se podrobně s plánem odpálení, určenou letovou drahou a cílovými vodami a vydal rozkaz k odpálení rakety.

Odpálená balistická raketa, která odrážela důstojnost a sílu jaderné mocnosti čučche, překročila nebe nad poloostrovem Ošima (japonského ostrova, pozn. překl.) Hokkaido a japonským mysem Erimo po předem stanovené dráze a přesně zasáhla předem stanovené cílové vody v severním Pacifiku.

Cvičení nemělo žádný vliv na bezpečnost sousedních zemí.

 

 

Při cvičení se operační kapacita hwasongských raketových dělostřeleckých jednotek strategických sil KLA pro skutečnou válku a bojová účinnost strategických balistických raket středního a dlouhého doletu, jimiž jsou nově vyzbrojeny, všechny ukázaly jako dokonalé.

Soudruh drahý vážený vůdce vyjádřil velkou spokojenost s úspěšným odpálením.

Chvále hwasongské dělostřelecké strategických síly za to, že dobře ovládají nový supermoderní raketový systém a správně ho obsluhují, uvedl, že cvičení jim nabídne příležitost pro získání dobrých zkušeností v jejich raketové operaci pro skutečnou válku.

Vzhledem k tomu, že stávající cvičná střelba balistické rakety jako skutečná válka je prvním krokem vojenské operace KLA v Pacifiku a smysluplnou předehrou k obsazení Guamu, předsunuté základny invaze, uvedl, že je nutné pozitivně posunout vpřed práce na uvedení strategických sil na moderní základnu tím, že se v budoucnu uskuteční více cvičení střelby balistických raket s cílem v Tichomoří.

Přísně řka, že USA odpověděly na varování KLDR o tom, že bude pozorně sledovat americké chování s vojenskými cvičeními agrese, dodal, že cvičení vedené strategickými silami je předehrou jejích rozhodných protiopatření proti společnému vojenskému cvičení “Ochránce svobody Ulči”, které provádějí USA a jejich poskoci.

Řka, že je to lekce, kterou KLDR znovu poukázala na to, že je načase učinit kroky a nejen mluvit k USA, které neuváženě popírají iniciativu KLDR k uvolnění extrémního napětí, zdůraznil, že KLDR bude i nadále sledovat americké chování, jak již prohlásila, a rozhodne o svém budoucím jednání podle něj.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil velkou víru a přesvědčení, že důstojníci a mužstvo strategických sil budou dále posilovat bojové přípravy hwasongských dělostřeleckých jednotek, jak to vyžaduje neradostná situace,  plně připraveni jít do akce pro rozhodující bitvu a kdykoli odpálit silné balistické rakety a tím zabránit vojenskému vydírání imperialistů USA a jejich následovníků a pevně zajistit bezpečnost země a štěstí lidu.

Důstojníci a mužstvo strategických sil KLA vyjádřili nejsrdečnější díky váženému soudruhu Kim Čong Unovi, nedostižnému vlastenci a hrdinovi národa, který dal průchod dlouho potlačované nenávisti korejského lidu tím, že načrtl odvážný plán, jak přivést kruté japonské ostrovany k bezvědomí 29. srpna, kdy byla před 107 lety vyhlášena hanebná “Japonsko-korejská smlouva o anexi”, a schválil odpálení balistické rakety v hlavním městě, a slíbili, že jakmile Ústřední výbor strany vydá rozkaz, splní své posvátné poslání a povinnost jako spolehlivá jaderná síla KSP v čele konečné posvátné války, která zvítězí v boji s imperialisty a USA.

 


 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp