Skip to content

Kim Jong Nam se setkal s účastníky 5. festivalu ke chvále velkých osob hory Pektu

 

Pchjongjang, 17. srpna čučche 106 (2017) (KCNA) – Kim Jong Nam, předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR, se ve čtvrtek setkal a hovořil se zahraničními osobnostmi, které se účastní 5. mezinárodního festivalu ke chvále velkých osob hory Pektu, v sále shromáždění Mansude.


 

Přítomni byli zákonodárce Madhav Kumar Nepal, bývalý předseda vlády Nepálu a čestný předseda Mezinárodního přípravného výboru pro Shromáždění 2017 – Chvála velkým osobám hory Pektu; Peter Woods, velvyslanec spojených městských a místních samospráv Asie – Pacifiku; Damian Ogbonna, národní předseda Lidové pokrokové strany Nigérie; Helmi El Hadidi, předseda Organizace afroasijské lidové solidarity; Fumihiro Himori, předseda Japonského výboru pro nezávislé a mírové znovusjednocení Koreje; Viktor Petrov, předseda Ruského sdružení pro přátelství a kulturní spolupráci s KLDR; Anders Kristensen, předseda Sdružení přátelství Dánsko – KLDR a Yehia Zakaria Khairullah, místopředseda Svobodné socialistické strany Egypta, kteří jsou v předsednictvu Mezinárodního přípravného výboru pro Shromáždění 2017 – Chvála velkým osobám hory Pektu, a další osobnosti z různých zemí, regionů a z mezinárodních demokratických organizací.

 

(Přítomen byl i soudruh RSDr. Jozef Servista, první místopředseda Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan. Pozn. red. kldr.info.)

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes, http://www.dprktoday.com