Skip to content

Uskutočnilo sa stretnutie za solidaritu s kórejským ľudom

Pchjongjang 16. augusta čučche 106 (2017) (KCNA) – V stredu sa uskutočnilo stretnutie za solidaritu s kórejským ľudom v Ľudovom paláci kultúry pod spoločným patronátom Medzinárodného prípravného výboru pre zhromaždenie 2017 – Chvála veľkým osobám hory Pektu a Kórejského výboru pre solidaritu s ľudom sveta (KCSWP).

Prítomní boli Kim Čong Suk, predsedníčka Kórejského výboru pre kultúrne vzťahy so zahraničím a predsedníčka KCSWP, predstavitelia verejných organizácií vrátane KCSWP, Národného mierového výboru Kórey a Kórejskej demokratickej asociácie právnikov.
Ďalej boli prítomní spolupredsedovia Medzinárodného prípravného výboru pre zhromaždenie 2017 – Chvála veľkým osobám hory Pektu, vrátane Helmi El Hadidiho, predsedu organizácie Afroázijskej ľudovej solidarity, osobnosti politických strán rôznych krajín a organizácie pre priateľstvo a solidaritu s kórejským ľudom a predstavitelia medzinárodných demokratických organizácií proti imperializmu.

Svoju reč predniesol generálny tajomník Organizácie solidarity národov Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky Lourdes Cervantes, predseda kambodžskej strany FUNCINPEC Chap Nhalyvoud, predseda japonského výboru pre nezávislé a mierové znovuzjednotenie Kórey Fumihiro Himori, ktorý je spolupredsedom Medzinárodného prípravného výboru pre zhromaždenie 2017 – Chvála veľkým osobám hory Pektu, predseda Britskej asociácie pre štúdium politiky Songun Dermot Hudson, ktorý je predsedom prípravného výboru pre Veľkú Britániu a Iraklis Tsavdaridis, výkonný tajomník Svetovej rady mieru.

Rečníci veľmi ocenili prezidenta Kim Ir Sena a vodcu Kim Čong Ila ako skúsených a rešpektovaných svetových štátnikov a generálov hory Pektu. Povedali, že z KĽDR sa stala  jadrová veľmoc čučche a svetová vojenská mocnosť vďaka vedeniu uznávaného najvyššieho vodcu Kim Čong Una.

Odsúdili neustále zvyšovanie tlaku na izoláciu a potlačenie KĽDR zo strany USA a ich vazalských krajín ako barbarské činy, ktorých cieľom je zbaviť KĽDR jej zvrchovanosti a práva na existenciu a rozvoj.
Poznamenali, že svetoví pokrokoví ľudia vždy budú stáť pri kórejskom ľude a vyjadrujú svoju nemennú solidaritu.

Súdružka Kim Čong Suk vo svojom vystúpení vyjadrila vďaku zahraničným priateľom za vyslovenie plnej podpory a solidarity spravodlivej veci kórejského ľudu.
“Nikto nemôže zabrániť tomu, aby kórejský ľud dovŕšil konečné víťazstvo pod vedením súdruha Kim Čong Una,” vyhlásila.

Na stretnutí bolo prijaté uznesenie schôdze a list generálnemu tajomníkovi OSN v mene účastníkov.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp