Skip to content

Poslanci navštívili revolučné miesta v okolí hory Pektu

Pchjongjang, 14. augusta čučche 106 (2017) (KCNA) – Zástupcovia Najvyššieho ľudového zhromaždenia KĽDR sa v nedeľu zúčastnili študijnej prehliadky na miestach revolučných bojov pri Počchonbo a v Rimjongsu.

V Počchonbo umiestnili kytice k soche prezidenta Kim Ir Sena stojaceho na brehu rieky Karim a vzdali mu úctu.
Po naštudovaní informácii o revolučnom bojisku Počchonbo si prešli miestne Revolučné múzeum, veliteľské stanovište, policajnú stanicu, obvodný úrad a ďalšie miesta.

Manifestanti prešli popri prameni v dedine Poso k náhornej plošine Junghung nesúc záznamy revolučných aktivít vodcu Kim Čong Ila.

Na Revolučnom mieste Rimjongsu sa oboznámili s činmi Kim Čong Ila, ktorý usporiadal prvú študijnú cestu na horu Pektu a premenil revolučné bojové miesta okolo hory Pektu na silnú základňu pre výchovu k revolučným tradíciám.

V ten večer mali stretnutie, aby si vypočuli spomienky protijaponských partizánov, zatiaľ čo nocovali na poli.
14. augusta navštívili poľné táborisko Čchongbong, kde je umiestnená socha prezidenta, táborisko Končchang a táborisko na kopci Pege a historické pamiatky, ako napríklad miesto, kde protijaponská vojnová hrdinka Kim Čong Suk varila ryžu.

Po príchode do okresu Samčijon prisľúbili urýchliť víťazný pokrok socializmu pod vedením váženého najvyššieho vodcu Kim Čong Una pred Veľkým samčijonským pamätníkom a sochami Kim Ir Sena a Kim Čong Ila. V samčijonskom revolučnom múzeu si prezreli fotografie bezhranične veľkých mužov hory Pektu a historické údaje na obrazovke. Tiež navštívili drevenú chatu Samthogong a ubytovňu návštevníkov samčijonského miesta revolučných bojov.

V ten deň poslanci odovzdali materiály na pomoc tým, ktorí sa podieľajú na projekte zveľaďovania samčijonského okresu a pracovali s nimi.

Kórejská ústredná tlačová agentúra – www.kcna.kp