Skip to content

Mladý předvoj a dělnická třída proti sankcím RB OSN

Pchjongjang, 11. srpna čučche 106 (2017) (KCNA) – Shromáždění mládeže, pracujících a odborářů se konala v pátek v Přírodním divadle Parku mládeže a na ploše Památníku založení strany, aby vyjádřili svou naprostou podporu vládnímu prohlášení, které kategoricky odmítlo nedávnou „rezoluci o sankcích“ RB OSN.
Zúčastnil se soudruh Čche Rjong He, příslušní funkcionáři, funkcionáři a členové svazu mládeže a odborů a mládež a studenti a pracující.

 


Prohlášení bylo přečteno na shromážděních před projevy.
Řečníci uvedli, že přístup KLDR k nejsilnějším atomovým bombám a raketám je legitimním krokem pro sebeobranu k ochraně osudu země a národa a zajištěním práva na nezávislý vývoj, vehementně odsuzujíce imperialisty USA za podněcování lůzy k vymyšlení špatného dokumentu k potlačení suverenity a práva KLDR na existenci a rozvoj.


Navzdory více než půl století barbarské blokády a sankcí, nejhorší nepřízni osudu, v níž by se ostatní mnohokrát vzdali, socialistická Korea se rozvinula v plnohodnotnou jadernou sílu čučche a světovou vojenskou sílu, dosahující vítězství za vítězstvím, poznamenali.
Zdůraznili, že je pevnou vůlí a odhodláním korejského lidu, aby zahájil smrtí pohrdající boj proti provokaci ze strany gangsterských imperialistů USA k potlačení KLDR ve všech oblastech politiky, hospodářství a vojenství.

 

Prohlásili, že pokud imperialisté USA projeví jakoukoli známku invaze, všichni civilisté společně s lidovou armádou smetou říši zla, baštu agrese, jako celek.

 

Masová shromáždění na podporu prohlášení vlády se uskutečnila také v provinciích. Přítomni byli místní představitelé stranických, mocenských a hospodářských orgánů, organizací pracujícího lidu, průmyslových podniků, zemědělských družstev, univerzit a pracující lid a mládež a studenti.

Řečníci uvedli, že jelikož mají váženého nejvyššího vůdce Kim Čong Una a sílu jednomyslné jednoty a samostatného rozvoje silnější než atomové zbraně, sloužící mužstvo a lid KLDR budou pevně hájit bezpečnost země a vybojují konečné vítězství věci socialismu, i kdyby zaútočili všichni hroziví nepřátelé na zemi.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes, http://www.dprktoday.com