Skip to content

Prehlásenie hovorcu MZV KĽDR

Bulletin ambasády Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v Prahe 

31. júl 2017

Hovorca ministerstva zahraničných vecí:
KĽDR varuje USA, aby sa prebudili z hlúpeho sna, že poškodia KĽDR

Pchjongjang, 30. júla čučche 106 (2017) (KCNA) – Hovorca ministerstva zahraničných vecí KĽDR vydal v nedeľu prehlásenie, v ktorom uvádza:

Obrovský úspech druhého skúšobného testu medzikontinentálnej balistickej rakety Hwasong-14, ktorý sa uskutočnil 28. júla, je veľkým víťazstvom KĽDR, ktoré opäť preukázalo prestíž nezávislosti a dôstojnosti jadrovej sily čučche a svetovej raketovej mocnosti.

Skúšobný odpal potvrdil schopnosť KĽDR vykonať prekvapivé odpálenie rakety z ľubovoľného miesta a v ľubovoľnom čase a jasne dokázal, že celá americká pevnina je v palebnej zóne rakiet KĽDR. Maximálny simulačný rozsah skúšobného testu rakety, ktorý urobila KĽDR tentokrát, slúži na to, aby poslal prísne varovanie Spojeným štátom, ktoré vedia len nezmyselne kritizovať a strácajú rozum v zúrivej kampani sankcií a tlaku proti KĽDR.

Tvorcovia politiky USA, ktorí určite pozorne sledovali úspešný druhý skúšobný odpal medzikontinentálnej rakety, by mali teraz správne pochopiť, že USA, agresívne zmýšľajúci štát, sa nezaobídu bez trestu, ak by sa niekedy opovážili vyprovokovať KĽDR.
Spojené štáty, hlásajúce vojnu a hroziace uvalením extrémnych sankcií na KĽDR, iba posilňujú túto krajinu a poskytujú jej ďalšie dôvody na zvyšovanie jadrového zbrojenia.

Kórejský ľud, ktorý vo svojej krajine zažil katastrofálne dôsledky vojny vyvolanej americkými imperialistickými beštiami, má silný vojenský odstrašujúci prostriedok na obranu štátu, ktorý je nevyhnutnou strategickou voľbou a cenným strategickým majetkom, ktorého sa nemožno vzdať ani ho za nič vymeniť.
Ak sa Amerikánci, spôsobujúci už viac ako polstoročie kórejskému ľudu bolesť a nešťastie kvôli svojej krvavej vojenskej agresii a odpornej nepriateľskej politike voči KĽDR, opäť opovážia oháňať sa jadrovou palicou na tejto pôde napriek opakovaným varovaniam, KĽDR im dá ochutnať ich vlastnú medicínu prostredníctvom svojej jadrovej sily.

USA by mali jasne pochopiť strategickú pozíciu KĽDR, ktorá sa stala svetovou jadrovou a raketovou mocnosťou, a odhodlanie svojej armády a ľudu k odplate, a mali by sa prebudiť z hlúpeho sna o tom, že nejakým spôsobom poškodia KĽDR.
V prípade, že USA nedokážu prísť k rozumu a naďalej sa budú uchyľovať k vojenským dobrodružstvám a „prísnym sankciám“, KĽDR bude reagovať svojím rezolútnym aktom spravodlivosti, ako už predtým vyhlásila.