Skip to content

Kim Čong Un vedl druhou testovací střelbu rakety Hwasong-14

 

Pchjongjang, 29. července čučche 106 (2017) (KCNA) – Druhá testovací střelba mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14 byla úspěšně provedena v noci 28. července čučche 106 (2017) pod dohledem soudruha Kim Čong Una, předsedy Korejské strany práce, předsedy Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchního velitele Korejské lidové armády.

 

Soudruh Kim Čong Un vedl zkoušku na místě.

On, který vždy přináší neustálé zázraky a vítězství, překvapující představivost lidu světa, svou vzácnou vojenskou moudrostí, skvělým charakterem a strategií, stanovil bojový úkol pro oblast raketového výzkumu, aby provedl další střelbu simulující maximální rozsah rakety Hwasong-14 v nejbližší době, aby znovu potvrdil spolehlivost celého raketového systému.

Doprovázeli ho soudruzi Ri Pjong Čchol, Kim Rak Gjom, Kim Čong Sik, Čang Čchang Ha, Čon Il Ho, Ju Čin a Čo Jong Won.

 

 

Vědci a technici v oblasti obranného průmyslu, věrní straně, kteří sdíleli záměr, dech a krok s vůdcem s absolutní důvěrou v něj, dokončili dříve, než plánovali, přípravu na druhou zkoušku odpálení Hwasong-14 rozhodnou kampaní s důvěrou a vůlí plně demonstrovat mocnou sílu strategické jaderné síly KSP.

Během období příprav vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un dostával zprávy o přípravách a každodenně k nim dával podrobné pokyny. V noci v pátek navštívil stanoviště pro odpálení rakety, aby na místě vedl zkoušku.

 

 

Cílem pokusu bylo výsledně potvrdit celkovou technologickou specifikaci zbrojního systému Hwasong-14, schopného přenášet velké těžké jaderné hlavice, včetně jeho maximálního rozsahu.

Na příkaz váženého soudruha nejvyššího vůdce mezikontinentální balistická raketa Hwasong-14, nabitá mohutnou silou hrdinné Koreje, vzlétla do vesmíru a zanechala sloup plamenů.

Raketa, která vzlétla ze severozápadní části KLDR, dosáhla výšky 3,724,9 km a ulétla 998 km za 47 minut a 12 sekund před přistáním v cílových vodách na volném moři.

 

 

Zkušební střelba byla provedena v maximálním rozsahu v systému maximálního úhlu a neměla žádný nepříznivý vliv na bezpečnost sousedních zemí.

Zkouška také znovu potvrdila specifické rysy raketového systému, jako je oddělení rakety od odpalovacího rámu, stupně oddělení, konstrukční systém atd., které byly potvrzeny při první zkušební střelbě, a potvrdila výkonnostní charakteristiky motorů, jejichž počet byl zvýšen za účelem zajištění maximálního výkonu v aktivní fázi letu, stejně jako přesnosti a spolehlivosti zlepšeného systému řízení a stability.

Byly znovu potvrzeny rysy postavení těžké hlavice ve středním letovém stadiu po oddělení hlavice a přesné vedení a řízení polohy hlavic bylo zajištěno při atmosférickém návratu v systému startů v náročnějším úhlu než jsou skutečné letové podmínky, s maximálním rozsahem. Konstrukční stabilita hlavice byla zachována a zařízení pro ovládání výbušnosti hlavice ukázalo normální provoz i v tisících stupňů Celsia.

 

 

Vyjádřiv velkou spokojenost s výsledky testovací střelby mezikontinentální balistické rakety, která se ukázala být dokonalým a velkým úspěchem bez jediného centimetru chyby, drahý vážený vůdce soudruh Kim Čong Un vysoce ocenil vědce, techniky a funkcionáře v oblasti raketového výzkumu a předal jim zvláštní poděkování jménem Ústředního výboru strany.

Zkušební střelba znovu potvrdila spolehlivost systému mezikontinentální balistické rakety, ukázala schopnost překvapivě ji kdykoli odpálit v libovolném regionu a místě, a jasně dokázala, že celá pevnina USA je v rozsahu palby raket KLDR, řekl s hrdostí .

 

 

Zkušební test maximálního rozsahu palby mezikontinentální balistické rakety, který provádí dnešní KLDR, má poslat vážné varování, že USA dělají nesmyslné poznámky, protože jim došly argumenty, řekl a dodal, že tak činí politici, kteří správně chápou, že USA, agresivně smýšlející stát, neunikne dani, pokud se odváží provokovat KLDR.

Vytrubování USA o válce a extrémních sankcích a hrozbách proti KLDR ji pouze posílí a nabízí lepší omluvu za přístup k jaderným zbraním, řekl a zdůraznil: Korejskému lidu, který zažil katastrofální narušení této země válkou zvířeckými americkými imperialisty, je silné válečné odstrašování pro obranu státu nezbytnou strategickou volbou a je cenným strategickým přínosem, který nemůže být za nic vyměněn.

Pokud budou yankeeové znovu hrozit jadernou palicí této zemi navzdory našim opakovaným varováním, jasně je naučíme vychování jadernou strategickou silou, kterou jsme jim opakovaně ukázali, zdůraznil.

 

 

Drahý vážený vůdce soudruh Kim Čong Un srdečně blahopřál vědcům a technikům v oblasti raketového výzkumu, kteří znovu prokázali nezávislou prestiž a důstojnost jaderné moci čučche, světové raketové moci, tím, že uspěli ve  druhém testování rakety Hwasong-14. Když je objal, měl s nimi fotografickou schůzku, která vejde do dějin.

KLDR, která kráčí vpřed po nové linii velké Korejské strany práce a současně rozvíjí obě fronty (budování a obrany, pozn. překl.), vyvine mnohem více nejsilnějších strategických zbraní, zbraní čučche, které představí světu neporazitelnou sílu čučche Koreje a její nevyčerpatelný rozvojový potenciál, dokud nebudou eliminovány USA a jejich vazalské síly, které se snaží podrýt důstojnost KLDR a její právo na existenci, a  dokud bez pochybení nedosáhne konečného vítězství v konfliktu s imperialisty a s USA.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp